Rss Feed


Jak najít a použít levné taxi?

15. August, 2013 od admin

Jak najít levné taxi

Pomocí internetu je vyhledávání docela snadné a také výhodné. Není třeba platit za placenou informační telefonní linku ani není potřeba hledat ve Zlatých stránkách a podobných telefonních seznamech. Obyčejně se pro hledání na internetu doporučuje vyhledávač jako Google.cz a nebo také Seznam.cz (tento není tak dobrý). Do vyhledávání zadejte slovo taxi a dále město (případně i jeho část), ve kterém chcete vyzvednout taxíkem.

Ve výsledcích by se vám pak měly zobrazit ty nejkvalitnější stránky firem, odpovídající vašemu zadání. Obor taxikáři a město vámi zadané. Dále je vhodné si otevřít ty nejzajímavěji vypadající nabídky do nových oken. Otevřením více nabídek vedle sebe do nových oken budete moci tyto nabídky pohodlně porovnávat a vybrat si tak tu nejvýhodnější a nejvíce vyhovující. Otevírání odkazů do nových oken se provádí obyčejně pomocí stisknuté klávesy Ctrl a kliknutím levého tlačítka myši. Nejlevnější taxi pak vyberete podle ceníků uvedených na jednotlivých firemních stránkách. V záloze si pak můžete nechat otevřené třeba 3-4 nabídky a postupně zavolat taxikářům / dispečerům aby přijeli tam a tam pro vás.

Jaké jsou ceny levného taxi a příklady taxi služeb?

Příkladem můžeme uvést třeba firmu NEJLEVNEJSI-TAXI.CZ – záruka nejlevnějšího taxi / facebook. Tato taxi služba jezdí z Prahy a po jejím okolí. Jaké jsou ceny za jízdné v taxislužbě?

- zákazník platí 18 Kč za kilometr po Praze což při dopravních podmínkách a náročnosti řízení ve městě není vůbec drahé.

- zákazník taxislužby dále platí 27 Kč sazbu za nástup do taxíku

- pokud zákazník potřebuje na chvíli vystoupit z taxi, něco si koupit apod. zaplatí 3,4 Kč za minutu

Objednávka taxi

Objednání taxi bývá možné několika způsoby a každý si tak může vybrat ten způsob, který mu vyhovuje nejlépe. Za prvé klasická objednávka taxi telefonním hovorem kde sdělíte kam a kdy potřebujete taxi. Za druhé je možná u některých firem, jako Nejlevnější Taxi i objednávka přes SMS. V SMS stačí uvést potřebné náležitosti: Jméno, čas přistavení taxi (může být ihned), adresu kam má být taxi přistaveno (například adresu domova, adresu autobusové zastávky, adresu/jméno restaurace a podobně. V odpovědi na vaší objednávku přijde SMS s informací jaký vůz přijede, číslo, typ, barva. Takto hned poznáte svůj taxík.

Dobrá a kvalitní taxislužba používá tedy moderní možnosti objednání. Objednání je možné i pomocí Android / Apple mobilní aplikace a nebo pomocí aplikace pro internetové prohlížeče. Toto je vhodné v případě, že taxi služeb využíváte opakovaně. Je to však také pohodlnější než například vyťukávat SMS zprávu. Platba za levné taxi probíhá v hotovosti a nebo pomocí kreditní karty – bezhotovostně.

Share Button
Byl Vám tento článek užitečný? Zmiňte se prosím o něm na svém webu, na fóru nebo v diskuzi.
Adresa článku: http://howtodo.cz/jak-pouzit-levne-taxi/ :)
Děkujeme

Přidejte komentář »

Zatím bez komentářů.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>