Rss Feed


Jak postavit bazén?

6. October, 2010 od strny

Na pláž je příliš daleko a vy byste si chtěli zaplavat, nebo jen tak posedět u vody? Nezbývá vám nic jiného, než si postavit bazén. Zní to jako obří úkol, že? Pokud máte velké svaly, a ještě větší lásku k tesařině a zavlažovacím systémům, to je zvládnutelné.

Priprava

Než se dostanete k s samotnému budování bazénu, budete muset udělat určité terénní úpravy a hodně opravování. Odstraňte části vaší zahrady, příjezdovou cestu a garáž, pokud nemáte dostatek místa na vaší zahradě, aby se vešel bazén.

Pokud jde o samotný bazén, budete hodně kopat a obkládat, stejně jako instalovat novou zavlažovací část ve vaší domácnosti. Tyto přípravy budou pravděpodobně trvat déle než jeden rok, a to je příliš dlouho. Proto je velmi vhodné, abyste si na to sehnali odbornou pomoc, pokud máte v plánu postavit si bazén.

Při výběru dobrého umístění, vždy pamatujte, že každý bazén má mít oblast, která lidem umožňuje procházet nebo se opalovat. Proto při výběru oblasti dbejte dalších důležitých detailů, které dělají bazén, pohodlný a komfortní. Nechte pár metrů pro venkovní plochy bazénu, kde byste mohli provozovat činnosti příbuzné vhodné k bazénu. Pokud váš navrhovaný bazén bude zabírat velkou oblast ve vaší nemovitosti, pronjměte si jednoho nebo dva tesaře, kteří se postarají o přestavby a rekonstrukce.

Kopani a obkladani

Chcete-li začít tvorbu vašeho bazénu, zvolte si rozměry. Kopejte v celé oblasti a postupně se prokopávejte hlouběji. Pokud jste vášnivý plavec nebo potápěč, nejhlubší bod bazénu by měl být asi kolem 3.7m až 4.6m. Pokud jste standartní uživatelé, nejhlubší místo by mělo mít 1.8m až 2.1m.

Jakmile dokončíte kopání, najměte několik instalatérů, kteří se postarají o vodoinstalaci, protože to vyžaduje rozsáhlé znalosti potrubních systémů. Musíte počkat na instalatéry, aby vám povolili pokračovat dalším krokem. Jakýkoli chybný krok může vést k poškození nově nainstalovaného potrubního systému.

Nyní můžete pokrýt plochu cementem. Nezapomeňte si nechat trochu místa pro potrubí, které bude proo odtékajicí a přitékajicí vodu. Na mělké straně bazénu, vytvořte schodiště vedoucí na povrch pomocí cementu. To pomůže dětem a slabým plavcům testovat hloubku bazénu postupně.

Po dokončení tmelení,obložte bazén a nainstalujte podvodní světla v celém bazénu. Je vhodné si najmout elektrikáře, aby mohl správně rozvést elektřinu do bazénu a poradí, kam umístit podvodní světla. Po dokončení tohoto kroku, můžete zkontrolovat, jestli nejsou nějáké problémy s potrubím, kanalizací nebo elektrickým systémem. Pokud vše půjde dobře, pak je vaše utrpení téměř u konce.

Dokonceni

V tomto bodě, musíte postavit okolo bazénu protiskluzové opatření. Pokryjte venkovní prostor cementem, a poté mírně zvýšte vnější okraj bazénu.

Všechno vaše úsilí bude odměněno s při odpočinku u svého vlastního bazénu.

Share Button
Byl Vám tento článek užitečný? Zmiňte se prosím o něm na svém webu, na fóru nebo v diskuzi.
Adresa článku: http://howtodo.cz/jak-postavit-bazen/ :)
Děkujeme

Přidejte komentář »

Zatím bez komentářů.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>