Rss Feed


Jak pěstovat česnek?

20. October, 2010 od ppainter85

Kde a jak sazet.

Časnek můžeme sázet prakticky kdekoli i ve vyšších polohách. Potřebuje ale suchou a na živiny bohatou půdu na prosluněném místě. POZOR nesmíme použít hnůj, který dokáže ve větším množství “cibulky” spálit. Vysazujeme nejlépa na podzim v průběhu září (ne později) nebo případně časně z jara. Jednotlivé stroužky sázíme do řádek vzdálených od sebe 25 centimetrů. Každý stroužek zasadíme zhruba 10 centimetrů od vedlejšího do hloubky 5 centimetrů, aby během zimy vlivem mrazu nevylezli na povrch.

Jak pestovat.

Česnek bychom neměli vysazovat do záhonků po rajčatech, cibuli, bramborách nebo porku. Na zimu je vhodné překrýt záhon chvojím, rašelinou nebo listím. V případě sucha česnek zaléváme. Sklízíme jakmile listí zežloutne a začne usychat, nečekáme ale, až úplně uschne, protože poté se začne cibulka v podzemí rozpadat.

Skladovani.

Vrchní část se snažíme neoddělit, protože za ní teď dobře očištěný česnek svážeme a uskladníme v suché ne moc teplé místnosti. Cibulky které se od stonku oddělili nesmíme skladovat v tlustých vrstvách jinak by shnily.

Pacibulky.

Na vrcholku stvolu česneku vyrůstají pacibulky. Ty ještě před rozpadnutím sklidíme a po zaschnutí je na husto vysadíme do řádek od sebe vzdálených 3 centimetry. Z pacibulek vyrostou po roce malé cibulky které vysadíme stejným postupem jako stroužky.

Přeji dobrou sklizeň.

Share Button
Byl Vám tento článek užitečný? Zmiňte se prosím o něm na svém webu, na fóru nebo v diskuzi.
Adresa článku: http://howtodo.cz/jak-pestovat-cesnek/ :)
Děkujeme

Přidejte komentář »

Zatím bez komentářů.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>