Rss Feed


Jak pečovat o pokožku po létě?

19. October, 2010 od canibalx

Pokožku musíme chránit nejen před sluníčkem, ale i v čase kdy se na něm nevyskytujeme.  Opalování, mimo jiné, vede k větší tvorbě vrásek a tím podrývá i zdravý vzhled našeho těla. Opálená pleť je sice krásná a přitažlivá věc, ovšem pokožka se tím vysušuje a proto, když léto odejde, nestraňme se regeneračním praktikám, které nám vdechnou zdraví a krásu nazpět. Slunce život dává, ale pokud ho je přes příliš může i brát. Je spousta kosmetiky chránící před jeho odvráceným vlastnostem a je přinejmenším vhodné ji znát a používat. Nezáleží na tom, jestli sluníčko svítí, či nikoliv. UV záření je přítomno pokud je i pod mrakem a mi se před ním musíme chránit.

Vlhkost

Pokožka a pleť potřebuje vlhkost. Nápomocny nám mohou být nejrůznější hydratační gely, šampóny, koupelové oleje, pleťové masky, séra, tělové mléka.

Čistěte

Naše pleť vyžaduje každodenní očišťující péči. Kosmetické přípravky se vybírají podle věku a tipu pleti. Kosmetika s vyšším obsahem výživových látek je např. vhodnější pro starší pleť.

Pozor na UV

To, že sluníčko zrovna nepálí a nebo, že neplánujeme pobyt na dece s opalovacími úmysly, neznamená, že opomeneme na ochranu před UV zářením, které je všudypřítomné a to i v zimě. Proto dbejte na obsah ochranných filtrů ve vaší kosmetice. Měli by být jak v denních krémech, tak i v make-upu.

Odborná rada

Velice příjemnou variantou je lepší tu a tam zajít k profesionální kosmetičce, která vám odborně ošetří vaší pleť přesně podle jejího tipu. Navíc vám poradí jaké přípravky používat a jakým se vyhnout.

Pigmentace

Postupem věku budou přibývat i problémi. Nepravidelná pigmentace při opalování je důsledkem UV záření. Nezoufejte, skvrny odstraníte k tomu odpovídajícími séry.

Ne, solárku!

Pokud vám vaše opálení nechce nikdy dlouho vydržet a ihned po létě se stahuje do obrany, zvolte raději než solárko samoopalovací kosmetiku.

Pitný režim

Nikdy nesmíte zapomenout na pravidelný a dostatečný přísun tekutin, což je pilotním pilířem pro správný chod vašeho organizmu. Denní dávka se pohybuje různorodě podle váhy. Nejméně však 1,5 – 2 litry vody, by měl vypít každý z nás.

Share Button
Byl Vám tento článek užitečný? Zmiňte se prosím o něm na svém webu, na fóru nebo v diskuzi.
Adresa článku: http://howtodo.cz/jak-pecovat-o-pokozku-po-lete/ :)
Děkujeme

Přidejte komentář »

Zatím bez komentářů.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>