Rss Feed


Jak najít podobnou hudbu?

2. October, 2010 od Karis

Každý má nějakou svou oblíbenou hudbu, kapelu, interpreta. Vše se ale časem oposlouchá a vy si začnete říkat:  ”Kéž bych tak našel něco podobného. Něco co neznám, ale co bude mít k té mé oblíbené muzice hodně blízko.” Ale jak takovou hudbu najít?  To si povíme v následujících řádcích.

1. Jak se jmenuje nase oblibena hudba

První co musíme znát  je název naší oblíbené hudby. Bez toho se nehneme dál. Takže pokud to náhodou nevíte z paměti, nahlédněte do playlistu vašeho přehrávače a zjistěte si název interpreta nebo alespoň písničky (autora lze dohledat).

2. Jde se hledat

K tomuto účelu nám poslouží pro mnohé známá stránka www.last.fm. Takže si tento web načteme a v pravém horním rohu vepíšeme do hledacího políčka našeho oblíbeného interpreta. Proklikneme se na jeho profil. Zde nás bude zajímat především část profilu “Similar Artists”. Zde se nám totiž zobrazují jiní interpreti, kteří mají shodu s “naším” interpretem. A přesně to jsme hledali!

Nabídku rozklikneme pomocí “See more” abychom mohli vidět i jak moc velkou shodu interpreti mají.

3. Je to opravdu to co sem hledal?

Nyní je potřeba zjistit jestli jsme s výsledky hledání spokojeni. Samozřejmě nelze předpokládat, že všechno ze seznamu “Similar Artists” nám bude vyhovovat. Proto začneme interprety postupně procházet. Nejprve ty, kteří mají nejlepší shodu – SUPER SIMILARITY” a pak ty se shodou menšíVERY HIGH SIMILARITY” atd.

Pro poslech a otestování vyhledané hudby, můžeme buď  použít last.fm, kde se dají některé písničky pustit nebo můžeme zabrousit na youtube.com, kde se dá také mnohé najít.

Share Button
Byl Vám tento článek užitečný? Zmiňte se prosím o něm na svém webu, na fóru nebo v diskuzi.
Adresa článku: http://howtodo.cz/jak-najit-podobnou-hudbu/ :)
Děkujeme

Přidejte komentář »

Zatím bez komentářů.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>