Rss Feed


Jak na virtual tuning?

12. October, 2010 od Slimi

Co je to vlastne virtual tuning?

Je to virtuální tuning, to znamená, že upravujete auta na počítači. Vezmete si nějaký obrázek automobilu a upravíte, stejně jako ve zkutečnosti, ovšem s tím rozdílem, že tady nemusíte koukat ne cenu instalovaných dílů, na auto si můžete dát cokoli aniž by jste investovali jedinou korunu.

V cem upravovat auta?

Auta se upravují v grafických editorech, nejčastěji se používá Adobe Photoshop, který je ovšem velice drahý. Takže je tu ještě jedna free varianta a tím je grafický editor, který se jmenuje Gimp, je velice podobný Photoshopu, akorát že je zdarma. Orientace se nemusíte bát, jelikož ať už si koupíte Photoshop, nebo si stáhnete Gimp, tak oba editory jsou česky. Takže vše v editoru najdete, a když ne, tak je tady ještě nápověda.

Jak upravovat?

Auta se upravují tím způsobem, že si na internetu najdete nějakou fotografii (nejčastěji sériového auta) a to použijete jako předlohu, kterou budete upravovat. Dále už budete potřebovat spoustu trpělivosti a nervů… Na auto můžete přidat jiné nárazníky, kola a další díly. Ovšem kde je vzít? Samozřejmě, že z dalších fotografií. Takže si najdete na internetu nějakou fotografii auta, kde je díl, který sháníte a jednoduše díl vyříznete a napasujete na váš výtvor. Ovšem pozor!!!! V žádném případě nekopírujte díly z již upravených aut jiných uživatelů, tomu se říká FAKE!!! A to je přísně zakázané, nikde za to slávu nečekejte… Ovšem aby to nebylo jen o kopírování dílů z jiných aut, tak samozřejmě jsou i další způsoby a to třeba brush. To znamená, že si daný díl, za pomoci nějakých štětců a různých efektů nakreslíte sami, tento způsob je pro ty zkušenější uživatele, není to tak jednoduché, takže začátečníkům doporučuji díly kopírovat z fotografií.

Tak myslím, že jsem vám sdělil všechno důležité pro začátek. Doufám, že vám to pomůže ve vaši další tvorbě.

Share Button
Byl Vám tento článek užitečný? Zmiňte se prosím o něm na svém webu, na fóru nebo v diskuzi.
Adresa článku: http://howtodo.cz/jak-na-virtual-tuning/ :)
Děkujeme

Přidejte komentář »

Zatím bez komentářů.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>