Rss Feed


Jak na koupelové aroma-lázně?

25. October, 2010 od canibalx

Po náročném dni se pomalu vkládáte do horké koupele zdobené nadýchanou peřinou. Uvolnění projede celým tělem, až vás to donutí přivřít oči. Ach, vyjde z vás a relaxace může začít a co takhle si to ještě zpříjemnit o dotek voňavých esencí, které si můžete jednoduše připravit doma. Lázně povzbuzují celý organismus a především omlazuje pleť, která po 25. roku ztrácí svou pružnost.

Posilující

Na vanu plné vody bude potřeba. 1 litr jablečného octa. Doporučujeme 15 minutové louhování vlastního těla.  Namísto sprchování použijte tělové mléko a zabalte se do županu

Oživující

Na vanu plné vody potřebujeme litr teplého mléka, 100g mořské soli a 250g medu. Tato speciální lázeň vás doslova postaví na nohy a únava z práce se vypaří jako mráček za obzorem.

Nebeská vůně bylin

Připravte si spoustu bylinek všeho druhu. Nandejte je do skleněné lahve a zalijte olivovým olejem. Nechte odpočinout jeden týden a po té můžete do každé koupele přidat pouhou lžící. Výsledek bude nadpozemský. Vůně bylinek vás doslova učaruje.

Koupel na kyselo

  • Do připravené vany vlijte 3 litry podmáslí a ponořte se do hlubin bělavého moku
  • Pět citrónů nakrájených na kousky zalijeme vroucí vodou a přiklopíme v hrnci. Po šesti hodinách bude vývar připraven k nalití do horké koupele. Před nalitím přeceďte.

Koupel bobková

Povařte 20g bobkového listu v plátěném sáčku na mírném ohni 10 minut v 1. litru vody. Přeceďte a vlijte do vany.

Skvělý tip

Pokud trpíte akné, nebo máte jakékoliv povrchové poranění, zbystřete. Přidáním protizánětlivého heřmánku docílíte zmírnění těchto problému a zajistíte hladší průběh hojení.

Životabudič

Zaručující vzpruhou bude koupel, jež bude obsahovat rozmarýn, levandule nebo přesličku. Můžete zvolit hromadnou substanci a nebo jednotlivou.

Horní cesty dýchací

Komplikace s horními cestami dýchacími vyřešíme přidáním smrkového jehličí. Přináší i dostatečnou úlevu. Stejné účinky má i Kozlík lékařský.

Vypnutá pokožka

Přímo královská volba pro napnutou kůžičku je tento recept skrývající se v dalším souvětí. 70g tymiánu, 80g levandule, 80g rozmarýnu dáme do plátěného sáčku a společně s ním ulehneme do vany.

Share Button
Byl Vám tento článek užitečný? Zmiňte se prosím o něm na svém webu, na fóru nebo v diskuzi.
Adresa článku: http://howtodo.cz/jak-na-koupelove-aroma-lazne/ :)
Děkujeme

Přidejte komentář »

Zatím bez komentářů.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>