Rss Feed


Jak na geocaching?

5. October, 2010 od Jarisak

Co to je Geocaching ?

Geocaching je něco jako hra, pro všechny kdo vlastní GPS navigaci.Spočívá v hledání nějakého kontejneru/sklenice, která je někde schovaná.Z ní si poté můžete vzít nějakou věc, která tam je, ale měl byste něco zase vložit dovnitř.

Co potrebuju?

Potřebujete hlavně GPS navigaci a nějaký cache, který budete hledat.

Vyrazime na lov

Jakmile máte nějakou GPS navigaci můžete vyrazit na lov cache.Na mapě http://www.geocaching.com/map/ si naleznete nějaký cache v blízkosti vašeho bydliště nebo místa na které se chystáte vyrazit.Jakmile máte cache vybraný zjistíte souřadnice místa, většinou jsou napsány, ty poté nacvakáte do GPS a můžete vyrazit.Když dorazíte na místo, hledáte krabičku schovanou třeba pod nějakým pařezem.

A co dal?

Poté se zapíšte do papírového logu, že jste cache našel a popřípadě vyměníte nějaký předmět.Pokud cache nenajdete je dobré to ke cachy na www.geocaching.com připsat, pro budoucí hledače.Cache mohl být ukraden nebo prostě jen neumíte hledat.

Muzu zalozit cache?

Stručně – připravte si krabičku, dejte do ní papír na zapsání návštěvníků a nějaký předmět.Poté najděte vhodné místo na skrýš, ne nějak vysoko na strom a zapište si souřadnice.Svou cache poté zaregistrujte na geocaching.com.

Toto je jen stručný text, pokud máte zájem o více informací navštivte geocaching.cz

Share Button
Byl Vám tento článek užitečný? Zmiňte se prosím o něm na svém webu, na fóru nebo v diskuzi.
Adresa článku: http://howtodo.cz/jak-na-geocaching/ :)
Děkujeme

Přidejte komentář »

Zatím bez komentářů.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>