Rss Feed


Jak na bezbariérový přístup do domu

30. August, 2012 od Sonyk-temp

Pro seniory a postižené osoby je pohyb v domě často velkým problémem. Vůbec zvednout se ze židle a přejít na jiné místo v domě je pro ně těžké. Stačí si tedy jen představit, co pro tyto osoby může představovat snaha dostat se po schodech například do horního patra domu. Ve starším věku jsou často stěhováni z vlastních domů do domů pro seniory a nejeden hodně trpí. Často příjdou o své jediné radosti, kterými jsou zvířátka, zahrádka, přátelé a sousedi. Těžko si zvykají na změnu a ani si na ni zvyknout nechtějí. Každý si přeje žít ve svém domově do té doby, dokud to bude možné. Výtahy na schodiště jsou variabilní, komfortní a hlavně bezpečné právě třeba pro seniory.Naštěstí jsou na trhu k sehnání různé pomůcky pro invalidy, díky nimž se stává život pro seniory nebo invalidy lépe zvladatelným.

Jedněmi z těchto pomůcek jsou výtahy na schodiště. Vyjít schodiště je někdy pořádná dřina i pro zdravé lidi. Chůze po schodech, nahoru i dolů, opotřebovává klouby. Starším lidem svaly zakrňují, kosti mají slabší strukturu a stačí jeden chybný krok a může dojít k pádu a vážnému zranění. Exteriérový výtah na schodiště může pomoci zabránit těmto ošklivým nehodám.

Základní výtah na schodiště je součástí schodů a skládá se ze sedadla, kolejnice a elektronického zařízení. Je to vlastně něco jako domácí eskalátor pro jednoho. Sedadla jsou otočná a mají i podpěry pod ruce i nohy nebo dokonce kvůli zvýšení bezpečnosti i bezpečnostní pásy. Pokud se složí, zabírá opravdu málo místa, takže tento výtah je vhodný o pro úzká schodiště. Kolejnice jsou vyráběny na zakázku a hodí se tedy na všechny druhy schodišť, nejen na klasická rovná, ale i na točitá nebo na schodiště s podestami a chodbami. Velkou výhodou je to, že se tento výtah montuje do schodů a ne do zdi, takže při jeho instalaci nedochází k hluku a nepořádku. Potom, co řemeslníci výtah namontují, vše zkontrolují, ozkouší, vysvětlí vám jak vše funguje a samozřejmě po sobě uklidí.

Ještě by bylo dobré uvést jednu zajímavost. Tyto sedačky mají v záloze baterie, takže pokud náhodou dojde v výpadku proudu, nepřestane fungovat. Nemůže se tedy stát, že by se například jeden z prarodičů zasekl v polovině schodiště a nemohl se dosta ani nahoru a ani dolů. Více info naleznete na internetu a rádi vám pomohou s výběrem zaměstnanci vámi vybrané firmy.

Zdroj: http://www.imobilita.cz/

Share Button
Byl Vám tento článek užitečný? Zmiňte se prosím o něm na svém webu, na fóru nebo v diskuzi.
Adresa článku: http://howtodo.cz/jak-na-bezbarierovy-pristup-do-domu/ :)
Děkujeme

Přidejte komentář »

Zatím bez komentářů.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>