Rss Feed


Jak mít své aplikace a data přístupné odkudkoliv

24. February, 2013 od admin

K práci s osobním počítačem potřebujeme kromě operačního systému i další doplňkové programy. Pokud však používáme k práci i notebook, mobilní telefon a nebo počítač v práci, vzniká otázka jak vyřešit synchronizaci dat mezi těmito zařízeními. 1. Synchronizace s úložištěm po internetu je jedna možnost. Další možností je synchronizace dat na 2. přenosné úložiště, které máme stále po ruce - například externí pevný disk a nebo USB flash disk. Částečně nabízí internetové úložiště třeba Google (Google Disk) a Google účet umožní internetovou synchronizaci rozšíření, záložek, oblíbených atd. u prohlížeče Chrome. Data se synchronizují s Vaším Google účtem, který máte v Chromu připojený. Jsou zde i další služby nabízející prostor na internetu.

Nevýhodou možnosti 1. internetové synchronizace je náročnost na čas, protože internetové připojení obvykle nemá tak rychlý přenos dat, které bychom potřebovali.

Nevýhodou 2. možnosti – synchronizace na pevná disk a nebo flash je opět časová náročnost a zejména potřeba nosit s sebou další předmět a riskovat ztrátu, zapomenutí a podobně.

3. možnost je použití virtuálního počítače. Říká se tomu také mobilní kancelář a nebo mobilní desktop. Mě to zní složitě, ale protože jsem to vyzkoušel tak mohu říci že je to velmi jednoduché. Jde o to, že si od firmy (například coolhousing.net) pronajmete, velmi pohodlně a rychle část počítače v profesionální serverovně. Pomocí Windows, nebo jiného operačního systému, nebo pomocí aplikace pro mobilní telefon se k tomuto PC připojíte. Uvidíte okno v kterém bude vidět Windows plocha (desktop) tohoto počítače. Takto vzdáleně přes internet můžete na tomto PC v reálném čase spouštět programy, prohlížet internet, stahovat a posílat data. Terminál umožňuje z tohoto virtuálního počítače stáhnout data na vaše aktuální zařízení a nebo můžete nahrávat data do tohoto mobilního desktopu. Abyste zjistili jak vypadá virtuální počítač, můžete si do Googlu obrázků dát vyhledat: Windows virtuální pc. Získáte tak představu jak asi to vypadá.

Řekli jsme si 3 možnosti jak synchronizovat data mezi PC, notebookem a dalšími zařízeními. Mě osobně připadá jako nejvýhodnější řešení virtuální desktop. Jeho nevýhodou je ale cena, která ale není nijak vysoká a neobvyklá. Je teď již na Vás abyste zvážili, které řešení zvolíte.

Share Button
Byl Vám tento článek užitečný? Zmiňte se prosím o něm na svém webu, na fóru nebo v diskuzi.
Adresa článku: http://howtodo.cz/jak-mit-sve-aplikace-a-data-pristupne-odkudkoliv/ :)
Děkujeme

Přidejte komentář »

Zatím bez komentářů.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>