Rss Feed


Jak instalovat aplikace na platformě Android

4. November, 2012 od fredomgc

Vlastníte chytrý mobilní telefon či tablet, který využívá operační systém s logem zeleného robota? Pravděpodobně se jako řada jiných uživatelů nespokojíte s předinstalovanými aplikacemi a rozhodnete se své programové vybavení rozšířit. Následující řádky popisují, jak tento úkon provést.

Google Play

Nejjednodušší cestu k získání nového programu či hry symbolizuje oficiální tržiště pojmenované jako Google Play. K navštívení stačí zvolit stejnojmennou položku v menu přístroje. Po otevření se objeví tipy na vybrané aplikace. Jednotlivé položky lze procházet v rámci seznamů, v nichž se striktně rozlišuje mezi přítomností cenovky a dostupností zdarma. Za zmínku například stojí výpis na základě oblíbenosti. Připraveny jsou i klasické kategorie. Jakmile vyhovující aplikaci objevíte, začíná proces stažení a navazující instalace. Vždy se nejprve zobrazí práva, jenž daný program vyžaduje ke svému běhu a na uživateli zůstává pouze vyjádření souhlasu. V případě placené položky se zákazník neobejde bez úhrady příslušné částky platební kartou. Nutno podotknout, že významný počet aplikací existuje ve dvou verzích. Nabízení zdarma obvykle signalizuje integrovanou reklamu, zatímco v případě zaplacení předem zmíněné částky, jenž typicky nebývá nijak vysoká, uživatel o nejrůznější upoutávky na jiné produkty přichází. Po dokončení stažení potřebných souborů se automaticky spustí instalace. Finále symbolizuje zobrazení informace o úspěšném provedení všech kroků. Nový program či hru následně naleznete pod dotyčným jménem v menu svého elektronického společníka.

APK balíček

Druhou alternativní cestu k obohacení softwarové výbavy lze spatřit v manuální instalaci balíčku s koncovkou apk. Ten musí být pochopitelně nejprve do přístroje přenesen a často se v nastavení bezpečnosti vyžaduje povolení instalace z třetích (neznámých) zdrojů, čímž se často ztrácí určitá míra důvěry v původ aplikace oproti stažení z Google Play.

Share Button
Byl Vám tento článek užitečný? Zmiňte se prosím o něm na svém webu, na fóru nebo v diskuzi.
Adresa článku: http://howtodo.cz/jak-instalovat-aplikace-na-platforme-android/ :)
Děkujeme

Přidejte komentář »

Zatím bez komentářů.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>