Rss Feed


Jak hostovat náročnou www prezentaci?

17. April, 2013 od admin

Hosting může být zajištěn dedikovanými servery, virtuálními servery, sdílenými hostingovými účty. Volba typu hostingového účtu obvykle závisí zejména na náročnosti webové stránky na systémové prostředky počítače.

Různé webové stránky mají různé požadavky na hosting

Tvorba webových stránek je věc, která je třeba předat odborné firmě s referencemi a příklady provedené práce. Některá zadavatelé tvorby stránek mohou mít nároky na www stránku nízké protože prezentují například pouze krátký text a nebo stránka slouží jen jako jakási vývěska se základními informacemi. Jednoduché stránky i s redakčním systémem pro přidávání článků může zvládnout vytvořit i sám zákazník pokud má zkušenosti s počítači, technický talent a hlavně schopnost vyhledat si informace v internetovém vyhledávači.

Pokud však zákazník nemá čas, chuť ani znalosti bude ideální když si objedná služby u firmy s bohatými referencemi v oblasti tvorby stránek. Jednoduché stránky s redakčním systémem nainstalovat zabere tak 1 den. Další fází je tvorba webového designu a loga. Toto může zabrat týden i mnohem déle pokud jde o složité grafiky.

Náročné weby na výkon je dobré optimalizovat

Jestliže provozujete internetovou stránku se složitým systémem, velkou databází dat a vysokou návštěvností, je možné že obyčejný sdílený webhosting ani virtuální privátní server nebude dosti výkonný aby váš web dostatečně rychle a efektivně zobrazoval návštěvníkům. V takovém případě pokud budou nastávat problémy s pomalým načítáním, můžete problém analyzovat podle různých nástrojů pro testování web stránek. Tyto nástroje jsou dostupné většinou zdarma. Příkladem monitoru stránek je webpagetest.org což je anglický web pro testování rychlosti načítání www stránek.

Optimalizace stránek je první krok před upgradem

Pro urychlení stránek je nejdříve třeba analyzovat, které skripty/procesy způsobují nejvyšší zátěž. Takové skripty podrobte analýze profesionálního programátora/ů se zaměřením na optimalizaci a efektivitu. Obvykle také pomáhá když se soubory servírují z jednoho serveru a databáze z druhého virtuálního či dedikovaného serveru. Za účelem udržení vysoké rychlosti načítání webových stránek pak možná bude třeba dokoupit další servery, toto by měl být asi až druhý krok po analýze a optimalizaci kódu vašeho webu.

Výběr dedikovaného serveru

Dedikované servery je možné koupit téměř ve všech velkých světových metropolích. Většinou se doporučuje mít server umístěný co nejblíže místu, kde sídlí zákazníci a odkud načítají vaší webovou stránku. Díky blízkému umístění je možné dosáhnout velmi rychlé odezvy serveru na požadavky návštěvníků, odezva lze změřit programem ping. Ping se měří v milisekundách a 50 milisekund a méně je dobrý čas. Zkuste si například ping seznam.cz z příkazové řádky DOS na vašem počítači.

Ceny dedikovaných serverů jsou v české republice různé, je vhodné hledět nejen na ceny ale také na reference a úroveň zákaznické podpory. Před objednávkou serverů dokonale poznejte firmu a i víckrát je kontaktujte s dotazy na jejich služby i případné řešení na míru abyste se ujistili jak rychle jsou ochotni řešit požadavky potenciálních klientů.

Share Button
Byl Vám tento článek užitečný? Zmiňte se prosím o něm na svém webu, na fóru nebo v diskuzi.
Adresa článku: http://howtodo.cz/jak-hostovat-narocnou-www-prezentaci/ :)
Děkujeme

Přidejte komentář »

Zatím bez komentářů.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>