Rss Feed


Jak být správnou tchýní – desatero?

19. October, 2010 od canibalx

Tchýně. Nesmiřitelná, vtíravá, vlezlá, zvědavá, všudypřítomná, nejchytřejší zkrátka žena každým coulem. Vtipů na toto téma je nepřeberné množství, avšak nemusí být každá tchýně z principu ta bestiální osoba, co nám jde po krku a čeká na sebemenší zaváhání, aby mohla na scénu vstoupit s větou ” Já jsem to říkala”. Jsou i takové, které byste nevyměnili za nic na světě. Možná četli tento článek a řídí se desaterem správné tchýně a zanechávají za sebou jen pozitivní atmosféru naladěnou skoro do vánoční pohody.

Tchynin syndrom

Drastické to většinou bývá mezi snachou a tchýní, kde jde o milovaného synáčka. Tchýni pohlcuje strach, že mu nová žena v životě nebude tou pravou oporou, jako byla donedávna ona sama. Známé hesla “Jen já vím co mu chutná nejvíce, jen já vím, co mu pomůže”. Mezi tchýní a zetěm se většinou toho tolik neděje. Muž je povahy smířlivější a raději ustoupí, ne li přímo zdrhne z boje dřív, než vypukne válka. Tedy pokud nejste v situaci, kdy bydlíte všichni pod jednou střechou. Tam potom muž jako očekávaný vůdce smečky je odsunut na druhou možná až třetí příčku z důvodu, že Tchýně přebírá velení a muž má zkrátka pech. Taková situace má i své označení – jde o Tchynin syndrom. Muž je frustrovaný a cítí se méněcenně.

Desatero správné tchýně

1. Nenabízej rady, dokud o ně nejsi žádána.

2. Nikdy se neurazím, pokud jsem byla odmítnuta

3. Nikdy se nesnažím zbrojit své dítě proti partnerovi.

4. Zapomeňte na nečekané návštěvy.

5. Když už přijdu na návštěvu, nezačnu uklízet.

6. Na návštěvu se chodí ohledně popovídání a vypití kávy, ne že přinesete sebou 15 kg řízků a 20kg salátu.

7. Jejich vztah je pro nás tabu, nikdy se do toho nemícháme.

8. Své děti si mají vychovávat podle svého, ne podle vás.

9. V životě ať vás nenapadne srovnání toho, jak to dělají oni a jak já.

10. Zapomeňte na oslovování v zdrobnělinách tipu “dušinko”

Na závěr

Jestli si vezmete tento návod k srdci, určitě se stanete tchýní číslo jedna. Jestliže jste narazili v desateru na rozpor, který vás donutil nevěřícně drmolit, tak se nad sebou zamyslete, poněvadž vám do správné tchýně ještě něco chybí.

Share Button
Byl Vám tento článek užitečný? Zmiňte se prosím o něm na svém webu, na fóru nebo v diskuzi.
Adresa článku: http://howtodo.cz/jak-byt-spravnou-tchyni-desatero/ :)
Děkujeme

Přidejte komentář »

Zatím bez komentářů.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>