Rss Feed


Jak a kde si zajistit reklamu pro firmu?

20. July, 2013 od admin

Firemní služby a produkty je potřeba nějak zviditelnit a představit potenciálním zákazníkům. Metod jak toho dosáhnout je docela velké množství. Možná vás již nějaké možnosti reklamy a zviditelnění napadají. Je možná vhodné vzít si k ruce papír, tužku a takový seznam si postupně sepsat. Jaký typ reklamy bude nejefektivnější pro vaší cílovou skupinu lidí – potenciálních zákazníků? Jestliže prodáváte například internetovou službu, pravděpodobně nebude vhodné zakoupit obecnou reklamu – billboard někde v autobuse, metru a nebo polepy firemních aut. Spíše bude vhodné zakoupit reklamu na tématicky příbuzné web stránce, na které se vyskytují lidé, kteří by vaší službu mohli potřebovat..

Co když jste řemeslníci a provádíte nějaké řemeslo jako například realizace a návrh zahrad? V takovém případě bude pravděpodobně vhodné zajistit si reklamu v místě sídla firmy i na internetu přidat regionální záznam s vizitkou vaší firmy – například záznam do katalogu seznam.cz a nebo do dalších zahradnických portálů s regionálním zaměřením. S výběrem vhodných míst mohou pomoci například lidé na zahradnických diskuzních fórech a nebo na fórech o reklamě.

Jak zjistit kam umístit reklamu?

Mohli bychom mluvit ještě velmi dlouho o různých možnostech reklamy, nejjednodušší a nejefektivnější pro vás však bude když budete přemýšlet o vašich potenciálních zákaznících. O lidech, kteří by mohli chtít koupit vaší službu. Kde se vyskytují, kam chodí, co nakupují? Toto rozjímání můžete různě větvit a rozšiřovat. U takového přemýšlení mějte po ruce opět tužku a papír a jednotlivé poznatky si zapisujte. Z daného seznamu pak budete emoci vytvořit seznam možných míst kde inzerovat. K tomuto seznamu se vracejte, je to velmi důležitý seznam a možná byste vy a nebo člověk, který se stará o reklamu měl tento seznam mít stále před sebou a připomínat si ho.

Zadání reklamy

Jestliže jste již dospěli k tomu, kde chcete mít svou reklamu v exteriéru atd, můžete kontaktovat reklamní firmu a nebo dohledávat další informace ohledně inzerce na takových místech - například reklamní polepy aut Brno. Velmi důležité je také sledovat efektivitu takové reklamy a vypočítat si zda mi tato reklama přináší více peněz než za ni vydávám a nebo zatím alespoň peníze neztrácím. Je třeba si uvědomit že reklama působí se zpožděním a některým typům reklamních zpráv může trvat déle než v mozku vašich zákazníků vzklíčí v záměr si daný předmět koupit. Sugesce musí být dostatečně silná například díky opakování – opakované vjemy.

Share Button
Byl Vám tento článek užitečný? Zmiňte se prosím o něm na svém webu, na fóru nebo v diskuzi.
Adresa článku: http://howtodo.cz/jak-a-kde-si-zajistit-reklamu-pro-firmu/ :)
Děkujeme

2 Komentářů »

  1. Ewridika Píčmanovská says:

    moc dobrý keci jako vždy a všude

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>