Rss Feed


Jak a kde pořídit elektrický ohradník pro dobytek

13. April, 2013 od admin

Vyřešit problémy s ohrazením pasoucího se bravu, skotu a jiných zvířat se může zdát jako nadliský úkol pokud je pastivna rozlehlá a přemýšlíme nad ohradou v konvnenčním smyslu. Tedy kůly zapuštěné do země a spojené kulatinou, nebo prkny. Díky elektrickému proudu je však možné zvířata ohradit i jednodušším, méně pracnějším způsobem. O méně pracnější a jednodušší způsob oplocení jde zejména proto, že není třeba vystavit bytelnou konstrukci kterou by zvěř neporazila ale stačí zarazit tyčky elektrického ohradníku tak aby vydrželi mnohem nižší nápor zvířecího těla.

Elektrický ohradník funguje na tom principu, že elektrický proud teče ze zdroje napětí- nebo usměrňovače napětí do vodivého plotu. Proud o vysokém napětí je vysílán do plotu přibližně každou vteřinu na velmi krátký časový úsek. Díky tomuto krátkému působení s lidkým a nebo zvířecím tělem nedojde k vážnému riziku pro lidské a nebo zvířecí zdraví při krátkém kontaktu. Detaily zdravotního vlivu ohradníku na zvířecí a lidské zdraví byste měli v případě zájmu konzultovat s odborníkem.

Díky krátkému a nekonstantnímu vysílání napětí do oběhu elektrického ohradníku dochází také k úspoře elektřiny.

Účinek elektrického šoku na zvíře

Po jednom a nebo vícero kontaktech zvířete s ohradníkem získá zvíře k oplocence respekt a dále se k ní nepřibližuje, protože by dostalo znovu nepříjemnou ránu. Respekt z ohradníku nemají pouze zvířata uvnitř oplocená ale například i ta divoká, která by mohla mít zájem dostat se dovnitř.

Při výběru ohradníku dbejte doporučení odborníka na vhodnou intenzitu elektrického napětí. například pro hustosrstá zvířata je třeba zvolit vyššího napětí protože jejich hustá srst může elektrický proud lépe izolovat.

Nové elektrické ohradníky a jejich příslušenství lze koupit u kamir.cz

Share Button
Byl Vám tento článek užitečný? Zmiňte se prosím o něm na svém webu, na fóru nebo v diskuzi.
Adresa článku: http://howtodo.cz/jak-a-kde-poridit-elektricky-ohradnik-pro-dobytek/ :)
Děkujeme

Přidejte komentář »

Zatím bez komentářů.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>