Rss Feed


Jak a kde koupit levný notebook?

17. June, 2013 od admin

Možná, že nepatříte mezi lidi, kteří si kupují každý půl roku nový počítač / notebook. Rádi ušetříte pokud je to možné. Ceny nových notebooků značek Acer, Sony a nebo Dell se šplhají do desítek tisíc korun, proto je vhodné popřemýšlet a hledat tu nejvýhodnější nabídku. Možná že jste již slyšeli že jsou prodávány notebooky z převáděcích akcí, notebooky vystavené a nebo jen krátce vybalené z krabice. I Vy si můžete takový notebook koupit za výhodnější cenu. Proč platit více peněz za něco co mohu mít levněji a je stejně funkční..

Jak si vybrat vhodný repasovaný notebook / repasované notebooky a nebo notebooky z výstavy? Pravděpodobně co vás zaujme nejdříve je značka notebooku, logo a vybavují se vám vědomě a nebo podvědomě různé domněnky a informace o dané značce. Kdo má podobný notebook, jaký na vás dělá dojem a co o něm říkal/říkala? Značka (například notebooky Acer) je jistě důležitá. Některé značky jsou přímo pověstné svou kvalitou a vynikajícím zákaznickým servisem – například firma Dell a nebo notebooky IBM/Lenovo, IBM Thinkpad.

Kromě značky a zajímavého vzhledu vás bude hlavně zajímat rychlost notebooku. Bude zvládat běžné kancelářské programy, grafické programy, přehrávání videa a nebo i hraní her? Rychlost notebooku je určena zejména frekvencí procesoru (CPU) v GHz a množstvím paměti (RAM) v GB. Parametry jednotlivých nabídek notebooků můžete porovnávat s jinými obchody a zjistíte kolik co stojí. Obecně platí, že pro pouze kancelářskou práci a internet bohatě stačí zakoupit notebook levnější, z druhé ruky a nebo právě zmiňované notebooky z předváděček. Já například jeden takový notebook koupil, je starý přibližně 10 let a již 5 let mi bezvadně funguje na všechnu mou práci, kromě hraní her.

Kde tedy koupit vhodný notebook? Díky internetu – zejména internetovým vyhledávačům naleznete mnoho nabídek, které můžete vzájemně porovnávat. Já bych chtěl doporučit českou společnost Gigacomputer a jejich nabídku kvalitní výpočetní techniky s tradicí více jak 20 let.

Share Button
Byl Vám tento článek užitečný? Zmiňte se prosím o něm na svém webu, na fóru nebo v diskuzi.
Adresa článku: http://howtodo.cz/jak-a-kde-koupit-levny-notebook/ :)
Děkujeme

1 Komentář »

  1. Katt says:

    Díky za článek, pomohl. :) Chtěla bych doplnit, že dobrý výběr notebooků je i tady: http://pocitace.hyperinzerce.cz/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>