Rss Feed


Co jsou Laktobacily

30. April, 2013 od admin

Laktobacilům se může také říkat probiotika jelikož jsou to živé mikroorganismy, které se podílejí na udržování přirozené rovnováhy mikroflóry, která je v trávicím traktu. Zde v trávícím traktu člověka jsou opravdu stovky probiotických kultur a laktobacily zde mohou vhodně působit.

Laktobacily je možné nalézt v různých potravinách jako jsou třeba jogurty. Nalezneme je ale také ve speciálních přípravcích a doplňcích stravy pro posílení střevní mikroflóry. Tyto doplňky se propagují tak, že zlepšují trávení a napomáhají lepší imunitě. Asi nejznámější laktobacily jsou lactobacillus acidophilus a také například bifidobacterium. Tyto druhy laktobacilů jsou nejodolnější a proto jsou také použity protože déle přežívají mimo zažívací trakt člověka.

Další zajímavou funkci, kteoru laktobacily mají, je bránění škodlivým bakteriím aby se v zažívacím traktu příliš přemnožily. Dá se tedy říci že laktobacily pomáhají v těle udržovat zdravý zažívací systém. Ovšem jako každý prvek nejsou spásou a nedají se nahradit za zdravý životní styl a zdravé stravovací návyky.

Mezi časté potíže, které mohou člověka potkat je zácpa, plynatost, žaludeční potíže a nebo obecně bolesti břicha po jídle. Zájemce může jistě vyzkoušet právě laktobacily zda zaznamená nějaké zlepšení svého zdravotního problému.

Laktobacily jak již bylo řečeno je možné koupit v některých potravinách jako jsou jogurty a nebo také ve formě doplňků stravy. Já například doporučuji využít server heureka.cz pro nalezení nejlevnějších produktů dostupných v internetových obchodech. Zájemce si zde může pohodlně porovnat ceny v jednotlivých obchodech a vybrat pro něho nejzajímavější nabídku.

Známý doplněk stravy s obsahem laktobacilů je například Probiozym. Na tento doplněk stravy můžete nalézt i na Heurece recenze a tak nekoupíte zajíce v pytli. Tedy něco o čem nejsou žádné zkušenosti uživatelů, pouze reklamní nabídky..

Share Button
Byl Vám tento článek užitečný? Zmiňte se prosím o něm na svém webu, na fóru nebo v diskuzi.
Adresa článku: http://howtodo.cz/co-jsou-laktobacily/ :)
Děkujeme

Přidejte komentář »

Zatím bez komentářů.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>