Rss Feed


Co je a z čeho se skládá bakalářská práce?

23. July, 2013 od admin

Důležitou zkouškou, kterou musí student na vysoké škole projít je tvorba a tzv. obhajoba bakalářské práce. Bakalářská práce bude ohodnocena profesory, kteří daný obor vyučují. Bakalářskou práci je důležité dostatečně dokončit a absolvovat z toho důvodu, aby si student osvojil schopnost tvorby odborné vědecké práce a také schopnost ji obhájit – prezentovat. Dále si student osvojuje odborné vyjadřování a schopnost vyhledat (například díky internetu) dodatečné informace a případně kvalitní zdroje informací / knihy, které bude citovat. Tato schopnost je jistě důležitá pro každého člověka v zaměstnání. Je vhodné naučit se vytvořit smysluplný dokument, studii a vyhledat informaci je také nesmírně důležité.

Ohledně zpracování bakalářské práce – tato by měla být vložena / svázána do tuhých desek. Vazbu bakalářských prací provádí některá papírnictví, Copycentra a knihařství. Ražba na deskách má také svá pravidla, které je možné zjistit ve škole. Na deskách by jistě měl být název školy, fakulty, předmět bakalářské práce a jméno studenta. Rozsah / téma bakalářské práce určuje univerzita ale obvykle jde o rozsah přibližně 50 normostran textu. Normostrana bývá 1800 znaků / přibližně 250 slov. Přesný počet je třeba si zjistit ve škole. Samotná bakalářská práce obsahuje na úvodní stránce to samé jako na deskách + data.. Je zde také místopřísežné prohlášení, které student podepisuje a dává tak na vědomí, že práci sám napsal a má k ní autorská práce. Citace uvedené v práci jsou označeny jako citace a odkázány na zdroj. Výše zmíněné náležitosti nemusí být správné a aktuální. Vždy je třeba si zjistit vše ve škole. Dobré je mít vzor v již obhájené práci.

Podklady k bakalářské práci

Na internetu je možné si vyhledat zajímavé zdroje a knihy, které mají fundovaně co říci k tématu vaší bakalářské práce. Můžete také určitě využít specializovaných serverů se vzorovými bakalářskými pracemi a podklady k bakalářským pracím. Příkladem takové služby může být server Nepisto.cz (podklady k seminárním, diplomovým, bakalářským pracem). Bakalářská práce Nepišto by mohlo být rychlé a pohodlné řešení.

Share Button
Byl Vám tento článek užitečný? Zmiňte se prosím o něm na svém webu, na fóru nebo v diskuzi.
Adresa článku: http://howtodo.cz/co-je-a-z-ceho-se-sklada-bakalarska-prace/ :)
Děkujeme

Přidejte komentář »

Zatím bez komentářů.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>