Rss Feed


Systémy pro posuvné dveře – jak fungují, jsou lepší?

22. May, 2013 od admin

Jednoduchost klasických dveří stranově otvíratelných a otáčejících se na pantech je jistě velká přednost.  Člověka by možná ani nenapadlo chtít využívat jiný systém otevírání dveří. Avšak nové moderní a efektivní techniky a produkty si vytvářejí své místo pod sluncem. Ne jinak je to se systémy posuvných dveří. Pokud jste viděli nějaké tradiční starší japonské filmy, možná si vybavíte jejich posuvný systém pokojových dveří. Zde nebyly používány pro mezi pokojové příčky pantové dveře s klikou, ale dveře posouvající se do stran.

Posuvne dvere, pouzdro Eclisse JAP

Jaké mohou být výhody stranově výsuvných dveří oproti dveřím vyklápěným směrem do pokoje a do stran? Možná čtenáře napadne že první výhodou může být úspora místa.. U moderních dveří, které využívají tzv. stavební pouzdra pro uložení a zasouvání dveří se dveřní desky zasouvají jakoby do zdi – nebo lépe řečeno do prostoru stavebního pouzdra, které zde vytvořila stavební firma pro posuvné dveře a stavební pouzdra JAP. Druhou výhodou, která čtenáře může napadnout, je rychlost úkonu otevírání a zavírání dveří. Kdo by chtěl zbytečně ztrácet svůj drahocený čas zbytečně časově náročným úkonem jako je otevírání a zavírání klasických dveří na panty? Otevřením a zavřením klasických dveří možná strávíte 2 sekundy. Denně Vaše rodina použije dveře například 3×10=30x to už máme 1 drahocennou minutu. Za měsíc půl hodiny stráví vaše rodina otevíráním dveří? Za rok 6 hodin otevíráte dveře :( Možná toto číslo bude mnohem nižší ale pravděpodobně dáte za pravdu že nechcete používat mechanismus, který vám ztrácí zbytečně mnoho času. U dveří posuvných by mělo dojít k úspoře přibližně půl sekundy času a tato úspora by měla přinést vaší rodině úsporu přibližně 1,5 hodiny ročně.

Jak vůbec vypadají posuvné dveře? Máte-li zájem vidět stavební pouzdra a hotové posuvné dveře do pouzdra, můžete vše vidět například na stránce firmy Eclisse Jap, která se těmito dveřními systémy zabývá. Eclisse Jap je kvalitní český výrobce s historií a zkušenostmi s montáží – instalací posuvných dveří. Stavební pouzdro je třeba zabudovat do dveřního otvoru tak, aby nebyla narušena statika zdi a z tohoto důvodu je také vhodné zvolit zkušenou firmu.

Share Button
Byl Vám tento článek užitečný? Zmiňte se prosím o něm na svém webu, na fóru nebo v diskuzi.
Adresa článku: http://howtodo.cz/systemy-pro-posuvne-dvere-jak-funguji-jsou-lepsi/ :)
Děkujeme

Přidejte komentář »

Zatím bez komentářů.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>