Rss Feed


Proč si vybrat krbová kamna s výměníkem?

3. May, 2013 od admin

Pro vytápění rodinného domu máme na výběr z několika možností, které se liší zejména svou cenou a časovou náročností na obsluhu topení. Pokud jsme v domě každý den, nebude nám možná vadit topit pevnými palivy manuálně a ušetřit na plynu a nebo elektrickém vytápění. Elektřina a plyn jsou totiž stále dražší než například uhlí, koks a nebo dřevo. Na internetu zájemce nalezne i porovnání cen za topení jednotlivými způsoby.

Pokud jsme v domě jen v noci navečer a brzy ráno, možná budeme uvažovat o automatickém plynovém vytápění a nebo elektrickém topení. Elektrický a nebo plynový kotel může být zapnut a vypnut pomocí automatického termostatu, který reaguje na teplotu v bytě.

Pro zájemce o vytápění příležitostné a vytápění manuální jsou k dispozici i kamna, krbová kamna. Krbová kamna je možné si představit jako stará obyč. kamna na přikládání dřeva. Rozdíl je v tom, že krbová kamna bývají vybavena prostorem kde se ohřívá voda. Na krbová kamna jsou připojené trubky bytového topení. Napojení trubek na krbová kamna a instalaci dalšího příslušenství provádí specializované firmy, které tuto službu nabízí zároveň i ke koupi a prvotní instalaci kamen.

Velmi oblíbeným a také vyhledávaným typem kamen jsou krbová kamna s výměníkem. Proč jsou ale ale kamna s výměníkem lepší? Je to dáno tím, že kamna jsou napojená na teplovodní systém a do místnosti neuniká velké množství kouře.  Je tedy zajišťěno přirozené sálavé teplo ohně v obývací místnosti a není třeba nutné chodit do sklepa. Na druhou stranu topení krbovými kamny má tu nevýhodu, že je možné do bytu zanést nečistoty ze dřeva a jiného topiva.

Krbová kamna však mohou být připojena do soustavy topení jen samotná. Je možná lepší využívat kamna jako doplněk hlavního kotle. Na podzim a na jaře naopak nemusí být třeba roztápět velké kotle na dřevo ale topit v malých krbových kamnech. Různé typy krbových kamen může zájemce vidět například v internetových obchodech a nebo ve specializovaných prodejnách. Při pohledu na kamna a dotazování prodejce můžete vidět zda krbová kamna je opravdu to, co potřebujete.

Share Button
Byl Vám tento článek užitečný? Zmiňte se prosím o něm na svém webu, na fóru nebo v diskuzi.
Adresa článku: http://howtodo.cz/proc-si-vybrat-krbova-kamna-s-vymenikem/ :)
Děkujeme

Přidejte komentář »

Zatím bez komentářů.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>