Rss Feed


Obráběcí stroje Fermat

18. December, 2012 od admin

Přesné a rychlé stroje jsou doménou značky Fermat

Nejen křížovkáři by si měli pamatovat, že lídr ve výrobě obráběcích strojů na šest nese stejné jméno jako největší matematik 17. století. Firma Fermat se sice zabývá výrobou horizontálních vrtaček, s Pierrem Fermatem mají ale společnou vysokou produktivitu a smysl pro přesnost.

Zatímco se matematik z Toulouse specializoval na celá čísla ve spojení s dělitelností, společnost Fermat počítá se vzrůstajícím zájmem o kovovýrobní stroje. Během posledních let se kupříkladu jednalo o přibližně třicetiprocentní nárůst objemu výroby ročně, díky čemuž mohla firma rychle expandovat. V současné době má obchodní zastoupení vedle České a Slovenské republiky také v Maďarsku, Kanadě, USA, Indii a v Číně.

Z historického hlediska je vhodné zmínit rok 1902, kdy František Wawerka založil v moravském městě Lipníku továrnu na výrobu soustruhů a vyvrtávaček. Jedná se o nejstarší součást skupiny Fermat. K úspěšné značce, jež ročně vyprodukuje přes 100 vodorovných vyvrtávaček, se továrna přidala spolu s HMB Liberec a Pressl Rokycany v době ekonomické recese.

Pravidelně se tedy ukazuje, že se bratři Jiří a Jan Ferencovi, kteří firmu řídí již přes dvacet let, orientují správným směrem. Důraz kladou na precizní provedení strojů, výhodnou cenovou politiku a krátké dodací lhůty. K samozřejmostem patří také spolehlivý servis. Zaměstnanci zodpoví flexibilně dle potřeb klientů jakékoliv dotazy, případně pružně vyřeší potenciální poruchu.

Obrábění pomocí CNC technologie, na níž se společnost Fermat primárně orientuje, nabízí mnohanásobně rychlejší a přesnější výrobu oproti klasickým technologiím. Za dostupné částky se stroje odvděčí výborně zpracovanými komponenty, které najdou využití v různorodých průmyslových odvětvích. Spokojenost je zkrátka základním pilířem, takže si neváhejte prohlédnout aktuální nabídku produktů.

Share Button
Byl Vám tento článek užitečný? Zmiňte se prosím o něm na svém webu, na fóru nebo v diskuzi.
Adresa článku: http://howtodo.cz/obrabeci-stroje-fermat/ :)
Děkujeme

Přidejte komentář »

Zatím bez komentářů.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>