Rss Feed


Koupit Kliky a kování po internetu?

12. November, 2012 od admin

Jednou za čas je třeba vyměnit kliky a nebo celé kování se zámkem ať už z estetického nebu funkčního důvodu. Pružina která je součástí mechanismu dveřní vložky se může opotřebovat a je třeba jí vyměnit za novou. Dále se opotřebovává celý mechanismus zámku a může být také jednodušší pro zloděje takový zámek otevřít. Někdy bývá i jednodušší vyměnit celý zámek – vložku, kování a kliku za novou, je třeba se na to podívat a vyšroubovat to.

Výměna zámku, vložky, kliky a kování

Nejdříve odšroubujete dveřní štítky (kování), dále sundáte a odšroubujete kliky ke dveřím. Poté z boku dveří odšroubujete dveřní vložku – zámek. Zámek by měl jít pak vyndat ven, můžete také zkusit zamykat a odemykat. Pokud jste zámek, kliku a kování ještě nikdy nevyndavali, tak možná vám pomohou návody které najdete volně na internetu. Zkuste hledat třeba na Google: výměna vložky zámku dveří, jak vyměnit zámek u dveří. Zkuste také tento obrázkový návod: http://www.ceskykutil.cz/trinacta-komnata-aneb-vymena-zamku. Pro výměnu zámku je důležité znát rozteč kliky od horní a dolní hrany zámku.

Kde a jak koupit náhradní zámek, kliku, kování

Novou zámkovou vložku, kliky a kování koupíte ideálně v obchodě který se klikami a kováním zabývá. Je to například obchod KlikyLevne.cz. Kování je různé a liší se použitým materiálem, tvarem a také typem zámku. Buď koupíte styl BB pro staré velké klíče DOZ, tyto se používaly do starých vchodových branek a nebo pro zámky do vnitřních pokojových dveří. Dále je to typ PZ pro známé zámky FAB a poslední typ je se zamykáním na WC kde je pouze páčka zevnitř.

 

Share Button
Byl Vám tento článek užitečný? Zmiňte se prosím o něm na svém webu, na fóru nebo v diskuzi.
Adresa článku: http://howtodo.cz/koupit-kliky-a-kovani-po-internetu/ :)
Děkujeme

Přidejte komentář »

Zatím bez komentářů.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>