Rss Feed


Jaké jsou výhody a nevýhody půjčky od banky?

12. September, 2013 od admin

Potřeba půjčky, na koho se obrátit?

Zájemce o půjčení peněz má několik možností jak je získat. Obvykle zájemci využívají půjčky od známého od banky u které mají bankovní účet a nebo využijí nebankovní půjčku od soukromé firmy, například Provident půjčky. Těžko říci který způsob je nejlepší. Co se týče financí, bude asi nejlepší půjčka od známého u které není potřeba platit poplatky. Při dlouhém splácení se totiž poplatky mohou vyšplhat i na více jak 50% původní půjčené částky. Pokud si nepřejete zajišťovat peníze u známých, přátel apod. bude možná vaše první volba, první myšlenka vaše banka. Banky rozesílají klientům někdy reklamní zprávy a nabízejí například výhodné úvěry a půjčky, díky těmto reklamním materiálům se vám banka může zapsat do podvědomí, takže si na ní v případě potřeby půjčky vzpomenete.

Půjčka od banky

Jaké jsou možnosti, výhody a nevýhody půjčky od banky? Nejjednodušší možností bude pravděpodobně aktivace kontokorentu, jestli již toto přečerpání účtu do mínusu nemáte aktivní. Kontokorent bývá možné aktivovat například z internetového bankovnictví a nebo také přes zákaznickou linku po telefonu. Pro udělení oprávnění provádět změny na účtu, bude asi potřeba se ověřit nějakým kódem pro telefonickou linku a podobně. Jelikož máte přístup k internetu, budete si chtít možná dopředu ověřit kolik kontokorent stojí, jaké jsou podmínky a podobně, toto můžete udělat jednoduše z internetové stránky vaší banky. Mnoho bank, ne-li všechny, umožňují i půjčku samostatně, tedy ne jako kontokorent. Třeba u české spořitelny by mělo stačit zajít na pobočku, zažádat o půjčku, počkat na schválení a vyzvednout si peníze. Vyzvednutí peněz by mělo probíhat tentýž den na pokladně a nebo z bankomatu výběrem z účtu, na který byly peníze poukázány.

A co nebankovní firmy?

Oproti bankovním půjčkám jsme se na začátku zmínili ještě o třetí možnosti, která bývá mezi žadateli o půjčku oblíbená. Třetí možností jak získat peníze je vzít si nebankovní půjčku od soukromé firmy. Výhodou oproti bankovní půjčce bývá to, že některé firmy nevyžadují aby měl zájemce o půjčku potvrzení o příjmu (uchazeč tedy nemusí být někdy ani zaměstnaný) a za druhé některé firmy nekontrolují registry dlužníků zda má zájemce nějaký nesplacený dluh. U banky je nevýhodou to, že kontrolují bankovní registr klientských informací a také často ověřují zda má uchazeč o půjčku příjmy ze zaměstnání a nebo ze svého podnikání.

Výhody a nevýhody

Pojďme si shrnout výhody a nevýhody bankovní půjčky: Pokud jste již klientem banky a berete si půjčku bankovní, pravděpodobně bude vše rychle a obvykle i docela levně zařízené. Pokud máte nějaké nezaplacené dluhy, záznamy v registru, jste nezaměstnaní a nebo na ÚP, možná budete mít u banky problém půjčku získat. Bankám se také více věří než soukromým firmám. Ověřené banky jako ČSAS – Česká spořitelna půjčky vzbuzují často větší jistotu, než drobné soukromé firmy.

Share Button
Byl Vám tento článek užitečný? Zmiňte se prosím o něm na svém webu, na fóru nebo v diskuzi.
Adresa článku: http://howtodo.cz/jake-jsou-vyhody-a-nevyhody-pujcky-od-banky/ :)
Děkujeme

Přidejte komentář »

Zatím bez komentářů.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>