Rss Feed


Jak zkrátit řetěz na kole?

3. November, 2010 od 321910336

Dosloužil vám starý řetěz, koupili jste si nový, který je standartně  delší a nemáte pomůcku na rozpojování a nýtování? Nevadí, stačí rychlospojka, kladivo a například důlčík.

Jak na to:

Nejprve si nový řetěz naměříme a to buď podle starého řetězu, nebo podle pravidla velké kolečko vzadu, vpředu a přidat dva články. To znamená, že bez toho abyste provlékli řetěz přehazovačkou ho nasadíte na největší kolečko vzadu i vepředu, napnete, připočítáte k tomu dva články a máme změřeno. V místě kde chceme řetěz rozpojit ho upneme do svěráku nebo vypodložíme třeba matkou, vezmeme důlčík a nýtek vyklepneme. Je nutné řetěz do svěráku upnout za místo, které potom vyhodíme abysme neměli na kole jeden článek pomačkaný .

Musíte si také dávat pozor, aby jste vyklepávali ten správný nýtek. Mít potom dva konce a oba stejné není nic příjemného.Po zkrácení řetěz provlečeme přehazovačkou, nasadíme vepředu i vzadu a spojíme rychlospojkou.

Share Button
Byl Vám tento článek užitečný? Zmiňte se prosím o něm na svém webu, na fóru nebo v diskuzi.
Adresa článku: http://howtodo.cz/jak-zkratit-retez-na-kole/ :)
Děkujeme

Přidejte komentář »

Zatím bez komentářů.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>