Rss Feed


Jak zkontrolovat a přidat brzdovou kapalinu?

11. October, 2010 od strny

Jedním z nejdůležitějších součástí každého auta je brzdový systém. Jako řidič, nemůžete zkontrolovat brzdové destičky, nebo brzdové kotouče. Ale můžete zkontrolovat, zda je hladina brzdové kapaliny nízká. Pokud  je hladina tekutiny nízká, nebudou vaše brzdy fungovat správně.

Jednou za měsíc, zkontrolujte brzdovou kapalinu v autě, aby jste zjistili, zda je třeba přidat další. Existují vozy s kontrolkou na přístrojové desce, která vám vědět aktuální hladinu brzdové kapaliny. Je potřeba věnota okamžitou pozornost, pokud je úroveň brzdové kapaliny pod minimum. Pokud je nutné pravidelně přidávat brzdovou kapalinu, je možné, že úroveň je nízká, protože tam je netěsnost brzdového systému.

Polozky, ktere budete potrebovat

 • Brzdová kapalina – zkontrolujte v příručce k autu jaký stupeň nebo druh brzdové kapaliny je potřeba pro vaše auto
 • Trychtýř
 • Papírovým ubrouskem nebo hadr
 • Rukavice (nepovinné)

Pokyny

 • Zaparkujte auto na rovné ploše. Ujistěte se, že motor auta je vypnutý a ruční brzda je zatažená. Zvedněte kapotu.
 • Nasaďte si rukavice v případě potřeby. Brzdová kapalina je žíravina. Rukavice jsou preventivní opatření proti polití.
 • Podívejte se na kapaliny zásobníku brzd nebo kontejneru. Ve většině aut, to je v zadní části motoru na straně řidiče. Někteří výrobci dávají na víko nádoby znamení, že je to pro brzdové kapaliny. Brzdové kapaliny je snadné najít. Ale v případě, že je nemůžete najít, podívejte se do manuálu kde je umístěna.
 • Použijte hadr nebo papírové utěrky k čištění víka před otevřením. Tím se zabrání spadnutí nečistot do nádoby (nádrže). Brzdový systém se může ucpat, pokud se do něj dostanou nečistoty nebo jiné cizí předměty. Také odstraňte nečistoty, olej nebo špínu mimo nádrž. Tam je indikátor mimo některých nádrží, které byste měli být schopni číst
 • Odšroubujte uzávěr.
 • Zkontrolujte hladinu brzdové kapaliny v nádržce. U většiny nádob najdete úroveň ukazatele na boku. Jiní mají ukazatele uvnitř nádrže. Jestliže indikátor ukazuje, že úroveň brzdové kapaliny je nízká, přidejte více brzdové kapaliny.
 • Vložte trychtýř do otvoru nádrže.
 • Pomalu nalijte brzdovou kapalinu. Podívejte se na úroveň, jak to jde nahoru. Dbejte na to, aby nepřekrocila plnou čáru. Pokud není žádný ukazatel uvnitř nebo vně nádrže, naplňte nádrž asi 3/4. Snažte se zabránit únikubrzdové kapaliny na oděv, ruce a tělo, nebo na vnějšku vozu. Při rozlití okamžitě otřete papírovým ručníkem nebo hadrem.
 • Uzavřete nádrž a zavřete kapotu auta.
Jeden ze způsobů, jak se vyhnout nehodě na silnici, je se ujistil, že vaše auto má brzdový systém v nejlepší formě. To je součást vaší práce jako řidiče, aby jste kontroloval hladinu brzdové kapaliny v autě pravidelně. Nízká hladina brzdové kapaliny může mít dopad na schopnost auta zpomalit. Pro vaši bezpečnost a bezpečnost ostatních lidí, které můžete potkat na silnici, zkontrolujte brzdovou kapalinu včas!!
Share Button
Byl Vám tento článek užitečný? Zmiňte se prosím o něm na svém webu, na fóru nebo v diskuzi.
Adresa článku: http://howtodo.cz/jak-zkontrolovat-a-pridat-brzdovou-kapalinu/ :)
Děkujeme

Přidejte komentář »

Zatím bez komentářů.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>