Rss Feed


Jak vyrobit zahradní fontánu?

6. October, 2010 od strny

Není mnoho dekorativních ozdob, které mohou zkrášlit zahradu jako zahradní fontány. Teď si ji můžete udělat sami, pokud máte správné materiály a trochu kreativity.

Zahradní fontána je vyrobena z hornin, cementu a vodního čerpadla. To může být trochu náročné postavit, ale výrobou vlastní zahradní fontánou můžete ušetřit spoustu peněz. Zahradní fontány jsou velmi drahé, ale cena jednotlivých komponent je mnohem nižší, pokud si je koupíte odděleně. Pokud si uděláte fontánu sami,  ušetříte na práci a instalaci. Můžete si najmout instalatéra, aby zajisil přívod vody do fontány, což není příliš drahé.

Použité materiály:

  • vodní čerpadlo
  • hadice
  • lopata
  • vzorované skály
  • cement
  • papír
  • tužka

Postup

Úplně první krok k vybudování vaší fontány je cesta vody na zvolené místo. Vyberte vhodné místo u vás na zahradě pro vaši zahradní fontánu. Vykopejte 60cm velkou díru na zvolené místě. Můžete si najmout instalatér na vytvoření potrubního systému, který bude dodávat vodu do fontány. Nyní můžete instalovat čerpadlo tak, aby mohlo čerpat vodu do fontány. Máte-li potíže s instalací vodního čerpadlo, vždy můžete požádat o radu svého instalatéra.

Na tomto místě můžete zahájit budování vaší zahradí fontány. Načrtněte si vzhled a rozměry vaší zahradní fontány na kus papíru, který bude fungovat jako vodítko v průběhu projektu. Nyní, uspořádejte kameny podle vašeho nákresu, pak spojte pomocí cementu dohromady.

Když vyschne cement, můžete si nainstalovat pár reflektorů někde poblíž své zahradní fontány, aby byla ještě krásnější v noci.

Share Button
Byl Vám tento článek užitečný? Zmiňte se prosím o něm na svém webu, na fóru nebo v diskuzi.
Adresa článku: http://howtodo.cz/jak-vyrobit-zahradni-fontanu/ :)
Děkujeme

Přidejte komentář »

Zatím bez komentářů.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>