Rss Feed


Jak vyčistit ucpané potrubí?

19. October, 2010 od pupajz

Než zavoláte servis na ucpané potrubí,pokuste se využít těchto pár tipů jak potrubí zprůchodnit.Postupujte podle pořadí jak je tu napsáno.

Pokus první

►použijte gumový zvon,zvon nasaďte na otvor odpadu a několikrát prudce zatahejte nahoru a dolu,ucpání by mělo povolit

►rozdělejte sifon nad ucpaným potrubím,dost často v něm budou nachytané nečistoty(vlasy,chlupy atd),sifon vyčistěte a nasaďte zpátky.Nezapomeňte dát před rozděláním pod sifon kbelík,protože po rozdělání z něj vyteče trocha vody

Pokus druhý

►použijte nástavec na zahradní hadici,po nasazení nástavce a zasunutí do potrubí pusťte do hadice vodu.Voda bude vycházet z nástavce bočními otvory a potrubí bude čistit,zasuňte hadici až k ucpanému místu a pokuste se špunt prorazit.

Pokus třetí

►použijte chemii na čištění odpadů(Krtek,Fredy atd),postupujte podle pokynů v návodu.

POZOR:chemická reakce bývá vždy velmi silná,vzniká kyselina a velké teplo,velmi důkladně prostudujte a pečlivě dodržujte návod!

Pokus čtvrtý

►použijte instalatérské péro,péro rozviňte a konec zasunujte do ucpaného potrubí dokud nenarazíte na ucpané místo.Pérem točíme po směru hodinových ručiček.To musíte pérem prorazit a tím tak odtok uvolnit.

Pokud nic z toho co jsem napsal,nepomůže,budete muset zavolat servis.
Share Button
Byl Vám tento článek užitečný? Zmiňte se prosím o něm na svém webu, na fóru nebo v diskuzi.
Adresa článku: http://howtodo.cz/jak-vycistit-ucpane-potrubi/ :)
Děkujeme

Přidejte komentář »

Zatím bez komentářů.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>