Rss Feed


Jak vybrat z široké nabídky aut Škoda Fabia

29. July, 2012 od Sonyk-temp

Rozhodli jste se pořídit si nový automobil? Toužíte po nejprodávanějším voze v České republice, které má nejlepší vlastnosti a je za rozumnou cenu? Tak to pro vás bude Škoda Fabia, ať už s karosérií hatchback, combi či sedan, tou pravou volbou.

Škoda Fabia je malý osobní automobil, který vyrábí společnost Škoda Auto od roku 1999 ve verzi hatchback. Škoda Fabia se stala nástupcem přechozího modelu Škoda Felicia. V roce 2000 vstoupila na trh Škoda Fabia Combi a v roce 2001 Škoda Fabia Sedan. Tato auta se stala velmi rychle hitem nejen na našem trhu, ale také v Německu, Polsku, na Slovensku nebo ve Skandidávii. V květnu letošního roku, tedy 2012, byl vyroben třímiliontý kus, což mluví za vše.

Škoda Fabia se svými jízdními vlastnostmi a kufrem přibližuje vozům nižší střední třídy, ale oficiálně je zařazena mezi malá auta. V současnosti se vyrábí již v druhé generaci a za tuto dobu prošla řadou technických změn.

Škoda Fabia stárne velmi pomalu. Díky své nenápadnosti si zloději často těchto aut ani nevšimnou, i když máte drahou verzi s bohatou výbavou. Nespornou výhodou je velký zavazadlový prostor. Škoda Fabia hatchback má kufr 315 litrů a Škoda Fabia Combi dokonce 520 litrů. Velice oceňované byly hlavně přední světlomety s čirou optikou. Škoda Fabia Sedan se nesetkala s takovým ohlasem a recenze na ní byly spíše rozpačité. Z bočního pohledu měla nevyvážené proporce z důvodu velkého zavazadlového prostoru. V druhé generaci se verze sedanu již neobjevila.

Zajímá vás výbava Škody Fabia? Samozřejmě ze začátku výroby byla základní výbava malá, měla slabá motor, posilovač řízení, nastavitelný volat a jen jeden airbag pro řidiče. V dnešní době má v základní verzi 4 airbagy a ABS, klimatizace je standardní u všech akčních verzí. Dále tónovaná boční a zadní sklad, držák na brýle, hlavní světlomety halogenové, mechanické ovládání oken, přídavné umístění dětské sedačky, dálková regulace polohy světlometu a spoustu dalších vychytávek.

Velmi oblíbená, nejen rodinami, je Škoda Fabia Combi. Je prodloužená a hezky zaoblená zadní část včetně dveří, střechy i nárazníku. Plastové nárazníky odolají běžným nárazům při parkování. Pod roletovým krytem je prostor o objemu 426 litrů a složením zadním sedadel docílíte zvětšení až na 1225 litrů. Pohodlná je nejen pro řidiče svou vzdálenosti pedálu k opěradlu zadního sedadla, ale také pro cestující, kteří mají dostatek prostoru. Veký důraz byl dbát hlavně na bezpečnost, kdy za zmínku stojí hlavně pedály, které se v případě čelního nárazu posunou dopředu a nemohou tak ohrozit nohy řidiče. Motor si můžete vybrat jak benzínový tak naftový. U Škoda Fabia Combi je poskytovaná jednoroční záruka, na lak tříletá a na nerezavějící karoserii dokonce deset let.

Další výhodou, ať už zvolíte Škodu Fabia ve verzi hatch, combi či sedan, je obrovská síť autoservisů. Originální díly jsou levné a opravu zvládne každý autoservis, díky čemuž můžete ušetřit spoustu peněz.

Share Button
Byl Vám tento článek užitečný? Zmiňte se prosím o něm na svém webu, na fóru nebo v diskuzi.
Adresa článku: http://howtodo.cz/jak-vybrat-z-siroke-nabidky-aut-skoda-fabia/ :)
Děkujeme

Přidejte komentář »

Zatím bez komentářů.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>