Rss Feed


Jak vybrat pokerový stůl?

28. October, 2010 od ppainter85

Pravidla pokeru už znáte, žetony a kvalitní karty jste si už koupili, ale chcete posunout úroveň hraní na ještě vyšší úroveň a co nejvíce se přiblížit tomu co vidíte v televizi? nebo zakládáte pokerový klub? To co potřebujete je pokerový stůl. Tento článek se vám pokusí s výběrem pomoci a přiblížit vám výhody i nevýhody jednotlivých druhů řešení. Snad vám bude v něčem nápomocný.

Rozpočet.

Nejdůležitější věc na nákupu prakticky čeholi. Cena stolů začíná někdo okolo 3 000 Kč, ale na zakázku vyráběných stolů se může pohybovat i v řádech desítek tisíc korun. Pro občasnou hru několikrát a měsíc postačí stůl v cenové hladině 5 000 – 10 000 Kč. Nebude to sice žádný luxusní zázrak, ale zároveň nic za co by jste se museli stydět, pakliže tedy nehrajete s kamárady milionáři, ti budou mít na stůl asi jiné nároky. Do pokerového klubu se ale vyplatí koupit stůl nebo stoly i přes 10 000 Kč.

Kapacita

Když koupíte do klubu stůl pro 5 osob a pravidelně se vás bude scházet třeba 8 znamená to samozřejmě problém. Hrát u stolu pro 10 osob na začátku v pěti lidech také není zrovna ideální, ale neznamená to žádný velký problém a i na turnajích ve finále hráči od stolu postupně vypadávají a končí se na dvou finalistech. Pro nějakou domácí hru je 10 míst možná až přebytek a většina uživaltelů se spokojí s osmi místy.

Možnosti místnosti.

Posledním důležitým kritériem je, jestli potřebujete stůl skládací nebo jestli si můžete dovolit mít stůl nastálo. Skládací stoly sice většinou vypadají poměrně neprofesionálně takže se do pokerových klubů nehodí, ale když si chcete zahrát jednou za týden v obýváku, tak vám asi nic jiného nezbyde, protože by tam celý týden překážel. Důležité je ještě zohlednit velikost místnosti. Stůl tam nemůže stát natěsno, protože okolo musíte rozestavět židličky a každý hráč by měl mít možnost kdykoli pohodlně odejít, aniž by se mu musel někdo jiný uhýbat.

Share Button
Byl Vám tento článek užitečný? Zmiňte se prosím o něm na svém webu, na fóru nebo v diskuzi.
Adresa článku: http://howtodo.cz/jak-vybrat-pokerovy-stul/ :)
Děkujeme

Přidejte komentář »

Zatím bez komentářů.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>