Rss Feed


Jak vybrat motorové pily

18. October, 2012 od Sonyk-temp

Rozhodli jste se, že byste měli ještě trochu ulevit vašemu rodinnému rozpočtu a někde ušetřit? Vytápíte většinu zimních měsíců váš domov dřevem? Pokud si každoročně objednáváte dřevo od firmy, které je nařezané přesně na polínka a vy ho jen naskládáte do přístřešku, tak jistě víte, že sice se na tom nenadřete, ale cena je o hodně vyšší než pokud byste se nějak podíleli na zásobách na zimu sami.

Nepřemýšleli jste už o tom, že byste si koupili motorovou pilu? Pokud máte někoho známého, kdo je majitelem lesa a za odvoz by vám nechal popadané stromy, máte vyhráno. Motorové pily jsou šikovnými pomocníky, a je jedno, zda jste profesionál nebo domácí kutil, využití pro motorou pilu najdete po celý rok.Každý si najde přesně tu motorovou pilu,  která bude vyhovovat právě jeho potřebám.

Než se rozhodnete pro samotný nákup, měli byste si ujasnit, co všechno budete chtít s motorovou pilou dělat, na co ji budete používat. Nabídka motorových pil je v současnosti opravdu široká a je spousta kategorií. Každá splňuje určitý účel. Motorové pily pro kutily jsou určené pro občasné užívané. Objem motoru odpovídá i výkonu, a pokud chcete vzít motorovou pilu do rukou jednou za čas, budete řezat pár desek nebo dřevo do krbu, budete s touto pilou spokojeni. V další kategorii jsou motorové pily s větším objemem, třeba pro farmáře, kteří zpracovávají větší množství dřeva. Můžete je využít i na občasné kácení v lese, nebo pokud si chcete obstarat pořádné zásoby dřeva na topení. Tyto motorové pily mají výkonné motory, ani by byly zbytečně veliké a těžké.

Vždy je dobré mít nějakou výkonovou rezervu. Takže až budete vybírat kvalitní motorové pily a budete vědět, jaká motorová pila vám pro vaše účely bude stačit, vždy zvolte o něco silnější motorovou pilu. Jednoho dne se stane to, že se vám bude hodit výkonnější pila a vy toto uvážení při koupi nakonec oceníte.

Nikdy nezapomínejte na ochranné pomůcky, hlavně chrániče uší a ochranné brýle. Pokud hledáte skutečné odborníky, kteří vám poradí, pomohou s výběrem a ještě vše pořídíte na jednom místě za velice slušnou cenu, navštivte e.shop www.aztechnika.cz a uvidíte, že budete s nákupem spokojeni.

Share Button
Byl Vám tento článek užitečný? Zmiňte se prosím o něm na svém webu, na fóru nebo v diskuzi.
Adresa článku: http://howtodo.cz/jak-vybrat-motorove-pily/ :)
Děkujeme

Přidejte komentář »

Zatím bez komentářů.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>