Rss Feed


Jak udelat svůj blog zajímavý a přehledný?

6. October, 2010 od ubuntuchosen

Vzhled stranky

Nejdůležitější ze všeho je vzhled stránky – je to to první, co návštěvník uvidí. A jistě víte, že když se nedá přečíst text kvůli špatnému kontrastu barvy textu s barvou pozadí, často to návštěvníky odradí. Další věc je originalita, přehledné řazení rubrik a aktualizování stránek minimálně jednou denně, samozřejmě se ale nic nemá přehánět, takže pokud tam budete dávat nový článek co půhodinu, nikdo to nebude číst a nebude to přehledné.

Nazev

Snažte se název udělat co nejlépe zapamatovatelnou, nejkratší. Nikdo si nebude pamatovat adresu skládanou z 30ti znaků.

Obsah

Jak už jsem říkal, důležité je mít všechno správně zařazené do rubrik – žádný chaos. Obsah nekopírujte, nemá to smysl :-) . Další důležitá a častokrát vynechávaná věc je psaní s diakritikou a spisovně. Pokud člověk příjde na stránku a vidí tam pět vět bez teček, všechna bez diakritiky a napsaná malým písmem + milión otazníku nakonec, nebude se na ní moc dlouho zdržovat.
Cituji z jednoho blogu: “A snažte se psát BEZ CHYB, ať si příchozí hned nemyslí, že ten blog psal nějakej d…l” – Lu

Grafika – Layout stranky

Nejhorší ze všech jsou ty “blogíssZky”, kde všechno bliká. Design stránek by měl být jednoduchý a barvy by měly ladit s textem. Layout by měl být i originální, vyjadřovat vaší osobnost.

To je asi vše, hodně štěstí v tvorbě vašeho blogísku ;-)

Share Button
Byl Vám tento článek užitečný? Zmiňte se prosím o něm na svém webu, na fóru nebo v diskuzi.
Adresa článku: http://howtodo.cz/jak-udelat-svuj-blog-zajimavy-a-prehledny/ :)
Děkujeme

Přidejte komentář »

Zatím bez komentářů.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>