Rss Feed


Jak udelat malinove vino?

20. October, 2010 od ppainter85

Na začátku léta dozrávají maliny a mi se musíme pokusit alespoň jejich část uchránit před dětmi. Co do vhodnosti pro vínou jsou sice nejlepší ty lesní, ale úspěšně můžeme pužít i zahradní. Rozdíl bude minimální. Jako ostatní ovoce jsou zdravé, obsahují vitaminy A, B, C , vápník, fosfor, karoten, draslík a spoustu dalších. Víno které z nich vytvoříme bude jistě v přiměřených dávkách stejně prospěšné.

Pro jednu davku potrebujeme.

1. 1 litr malin
2. 1 kilogram cukru krupice
3. 2,5 litru vody
4. Trochu kvasnic

Priprava.

Všechen cukr nasypeme do vody, dáme na plotnu a svaříme na sirup. Maliny očistíme, opereme a nasypeme  ke zbytku vína. Do této hmoty přidáme špetku kvasnic a nalejemi do demižonu, zavařovací sklenice nebo vhodné lahve. Nejvíce však jenom něco přes jejich polovinu , protože objem nápoje se bude ještě měnit. Hrdlo převážeme látkou nebo papírem, do kterého uděláme dírky, aby víno nedělalo neplechu. Lahve nechte zhruba šest týdnů na slunném teplém místě, třeba na jižním okně. Po této době ostraňte nečistoty přefiltrováním přes sítko a stočte do flašek. Ty potom uskladněte na temtém studeném místě. Sám je mám ve sklepě.

Share Button
Byl Vám tento článek užitečný? Zmiňte se prosím o něm na svém webu, na fóru nebo v diskuzi.
Adresa článku: http://howtodo.cz/jak-udelat-malinove-vino/ :)
Děkujeme

Přidejte komentář »

Zatím bez komentářů.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>