Rss Feed


Jak snížit vlhkost vzduchu v bytě pomocí odvlhčovače

5. August, 2012 od admin

Dobrý den, v bytech nebo pracovních prostorách může být třeba do vzduchu přenést vlhkost spíše než ho vysoušet. Avšak pokud bydlíte třeba ve starém nebo špatně stavěném domě, může být vlhkost problém. Vlhkost může ještě zvyšovat například akvárium vytápěné na vysokou teplotu.

Proč je vlastně vlhkost zdí, a nebo vzduchu nežádoucí? Pro lidské tělo je to protože ve vlhkém prostředí se daří plísním, houbám a roztočům. Mnoho lidí ví že na roztoče mohou být alergie a že plísně nejsou také dobré pro náš organismus protože ho mohou intoxikovat. Než si povíme jak je možné snížit vlhkost vzduchu, asi by bylo dobré si říci že vlhkost není nepřítel, jen je třeba jí udržovat v rovnováze na určité hladině. Je jisté že na internetu naleznete články, které pojednávají o doporučené vlhkosti v obytných prostorách. Zkusil bych hledat na google.

Způsoby jak snížit vlhkost vzduchu

Před 10,15ti lety jsme si o dnešních přístrojích a elektronice mohli nechat jen zdát, možná existovaly ale pro běžného člověka byly cenově nedostupné. Avšak dnes v době obrovského nejen technického pokroku můžeme získat téměř vše. Jedním z přístrojů které byly vyvinuty také pro domácnosti jsou odvlhčovače vzduchu. Tyto přístroje můžeme koupit za 2-5 tisíc korun třeba z pohodlí domova na internetu. Ne však každý upřednostňuje internetové nakupování a možná patříte i Vy mezi lidi kteří rádi kupovanou věc před nákupem vidí a nebo jí i vyzkouší.

Jak fungují odvlhčovače vzduchu?

Většina odvlhčovačů vzduchu pracuje na principu kondenzace vody ve vzduchu. Kondenzace probíhá v části odvlhčovače které se říká kondenzátor, tato část může být elektricky chlazena. Vzduch který se na tuto chladnou část přístroje dostává je ochlazen čímž ztrácí schopnost vázat vodu. Voda pak takzvaně kondenzuje a ulpívá na povrchu chladícího tělesa (kondenzátoru) voda pak stéká do kondenzační nádoby, nebo jiného zásobníku vody. Profesionální odvlhčovače mohou být vyrobeny tak aby mohla být voda odváděna přímo do odpadu a nebylo třeba manuálně zásobník vody vylévat.

Díval jsem se na několik webů s nabídkou odvlhčovačů, například eshop LevneElektro.cz a jak si můžete všimnout odvlhčovače nemají vůbec zanedbatelnou spotřebu elekřiny a jejich hlučnost také není nejnižší. Avšak pokud vlhkost potřebujete opravdu snížit, odvlhčovač může být cenově dostupné řešení.

Share Button
Byl Vám tento článek užitečný? Zmiňte se prosím o něm na svém webu, na fóru nebo v diskuzi.
Adresa článku: http://howtodo.cz/jak-snizit-vlhkost-vzduchu-v-byte-pomoci-odvlhcovace/ :)
Děkujeme

1 Komentář »

  1. [...] si budete vybírat odvlhčovač vzduchu, tak byste se měli řídit velikostí prostoru, který vysoušíte. Čím vyšší výkon bude [...]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>