Rss Feed


Jak si vybrat ty správné antiradary a rušičky

26. August, 2012 od Sonyk-temp

Máte už dost neustálých pokut za to, že vjedete zrovna „trochu rychleji“ do obce, než je dáno zákonem? Tak právě vám by tuto situaci mohly usnadnit antiradary nebo rušičky. Určitě jste slyšeli, že je to nezákonné, že vám na místě bude ihned odebrán řidičský průkaz a zamezeno v pokračování v jízdě, ale kde je vlastně pravda?

Antiradar je zařízení, pracující na stejné frekvenci jako silniční radary, které používají policisté. Při jízdě je v absolutním klidu a reaguje pouze diodou na displeji v té chvíli, kdy zaznamená blížící se radar. Vy se díky tomu můžete plně soustředit na jízdu a nemusíte stále hlídat rychlost, abyste náhodou nepřekročili třeba vjezd do obce od 2 km/hod.

A jak je to tedy s legálností antiradarů? Většina nabízených antiradarů jsou pasivními detektory. Neovlivňují provoz policejních radarů a nejsou nijak zjistitelné. Pokud tedy nejsou vidět pouhým okem a neomezují řidiče při výhledu z vozu, tak jsou na území České republiky zcela legální. Zákon je ale i tak velice nešťastně formulovaný, protože člověku za použití antiradaru může hrozit pokuta až 100 000 Kč. Ale není přesně nic vysvětleno. S laserovou rušičkou je to ještě složitější. Policie nemá k dispozici žádný přístroj, který by dokázal, že jste použili laserovou rušičku. Záleží tedy na tom, že se přiznáte, že jste ji použili. Z tohoto důvodu ještě nebyla udělena žádná pokuta za použití tohoto zařízení.

Antiradary mohou být přenosné nebo namontované napevno, tak že se do přední masky nebo nárazníku auta umístí anténa. Je lepší využít služeb servisu, který vám antiradar i anténu namontuje. V poslední době je policií hodně využíváno laserových pistolí a proto je vhodné si k antiradaru napevno dokoupit také laserovou rušičku. Autu, které má v čelní masce instalovaná laserová čidla, není možné změřit rychlost. Vysílají totiž proti měřící pistoli protipulsy a tak není možné měřené auto zabrat v hledáčku.

Novinkou léta 2009 se stala zatím nejúčinnější laserová rušička na světě AntiLaser G9 RX – antiLaser g9. Vypadá jako její předchůdce, ale prošel významnými změnami. Tento přístroj je jediný, který na 100% dokáže detekovat radary na měřených úsecích. Detekce laseru je účinnější o 15% než u předchozího modelu. Software AntiLaseru G9 RX je uložen na vyměnitelné paměťové kartě, dále má kabely odolné proti mechanickému poškozenía byla přepracovaná funkce parkovacího asistenta.

Jste ohromeni? Tak neváhejte a i vy si pořiďte do svého vozu antiradar :)

Share Button
Byl Vám tento článek užitečný? Zmiňte se prosím o něm na svém webu, na fóru nebo v diskuzi.
Adresa článku: http://howtodo.cz/jak-si-vybrat-ty-spravne-antiradary-a-rusicky/ :)
Děkujeme

1 Komentář »

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>