Rss Feed


Jak si udělat kapitánský kurz na vedení lodi, plachetnice?

19. May, 2013 od admin

Získat průkaz a dovednosti k řízení motorového člunu a nebo plachetnice se může hodit. Příkladem využití oprávnění k řízení lodi je dovolená u moře, například v Chorvatsku. Zejména v turistických letoviscích je možné si vypůjčit loď volitelných rozměrů a využití. Může to být například plachetnice a nebo vodní motorový člun. Tomu, kdo řídí vlak se říká strojvedoucí, stejně tak tomu, kdo řídí malou loď se říká vůdce malého plavidla – Kořen slova je tedy stejný.  Jak se tedy naučit vést loď a kde získat ideálně mezinárodní oprávnění k řízení lodě?

Populární kapitánský kurz nabízí například pan Petr Chrastil v Praze - Praha 4 Braník. Zájemce si může vybrat z několika typů kurzů, které ho opravňují k vedení malého plavidla a nebo mezinárodní průkaz způsobilosti na moře k řízení plachetnice. Průkaz může být platný v Česku a nebo mezinárodní průkaz. Cena kurzů vůdce plavidla je v řádu několika tisíc korun. Rozdíly mezi jednotlivými kurzy je možné vidět na internetové stránce KurzyVMP.cz – kurzy vůdce malého plavidla. Kurzy, které Petr Chrastil provádí jsou rychlé a nejsou pouze teoretické, ale i praktické. Kurzy končí provedením kapitánské zkoušky. Praktické kapitánské kurzy plachetnice je možné absolvovat na vodní nádrži Slapy a na přehradě Orlík. Je možné také kurz absolvovat při dovolené v Chorvatsku kde proběhne i praktická část na moři.

Reference absolventů kapitánských kurzů můžete číst na stránce KurzyVMP.cz – kurzy vůdce malého plavidla pod odkazem “Reference“. Například zde jedna z referencí: “Vážený pane Chrastile, s radostí Vám oznamujeme, že jsme s úspěchem složili zkoušky na VMP. Patřili jsme mezi ty nejlepší, kteří se v ten den zkoušek zúčastnili. Vaše výuka, jak teoretická, tak i praktická byla vedena výborným a srozumitelným způsobem, a výsledek se projevil. Vynikající bylo i praktické vyučování na lodi přímo na vodě. Před Vaší trpělivostí klobouk dolů. Nabídek na výuku je všude dost. Jsme ale rádi, že jsme si vybrali právě Vás a jsme Vám oba vděčni za všechno, co jste pro nás udělal. Vaši vděční absolventi kurzu VMP Helena a Mirek Kaňákovi, důchodci z Karlových Varů”

Share Button
Byl Vám tento článek užitečný? Zmiňte se prosím o něm na svém webu, na fóru nebo v diskuzi.
Adresa článku: http://howtodo.cz/jak-si-udelat-kapitansky-kurz-na-vedeni-lodi-plachetnice/ :)
Děkujeme

1 Komentář »

  1. Marek says:

    Jestli to máte daleko do Prahy, podívejte se prosím na můj web http://www.Kapitansky-Kurz.cz, adresář agentur, které organizují kapitánské průkazy po celé ČR.

    Vzkaz pro redakci: Rádi vyměníme odkaz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>