Rss Feed


Jak si podat ruce?

7. October, 2010 od vrata.zamis

Hodně lidí dá na první dojem a jedna z věcí, která ho tvoří je potřesení s rukou.

-Pokud se nejedná o nějakou politickou akci, nebo si nepodávají ruce nějaké významně celebrity, s rukou druhého zbytečně moc nepotřásáme, maximálně tak jednou, nebo dvakrát.

-Váš stisk by neměl být ani super silný, aby jste dotyčnému rozdrtili ruku, ale ani ne jako leklá ryba, všeobecně, je lepší dotyčnému trochu ruku “přidrtit” než ji podat, tak nějak “bez ducha”.

-Při podávání ruky nestůjte moc blízko, ale ani moc daleko od dotyčného, nejlépe tak tři čtvrtě metru.

-Nepřicházejte k osobě už ze zdáli se zdviženou rukou, zdvihněte ji až když jste blízko dotyčnému, ani ne moc rychle ani pomalu.

Kdo driv?

Přednost má jako téměř všude dáma, takže dáma podává ruku mužovi. Společensky  důležitější osoba podává ruku méně důležité a nadřízený podřízenému (Pokud jste podřízený a nabídnete ruku jako první, může váš ignorantní nadřízený ruku přehlížet)

Pokud se představuje více osob najednou, nikdy nepodávejte ruce křížem, je to společensky nevhodné. V sedě smějí podat ruku ti, kteří ji podávají jako první (ženy, nadřízený..)

Pokud se bude představovat s lidmi z jiných států, dávejte si pozor. Například Asiati si ruce nepodávají vůbec, jen se mírně ukloní. Pokud jde o něco důležitého, vždy si zjistěte co platí v jaké zemi.

Share Button
Byl Vám tento článek užitečný? Zmiňte se prosím o něm na svém webu, na fóru nebo v diskuzi.
Adresa článku: http://howtodo.cz/jak-si-podat-ruce/ :)
Děkujeme

Přidejte komentář »

Zatím bez komentářů.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>