Rss Feed


Jak si nechat vymalovat?

24. April, 2013 od admin

Malba místností – to je služba, kterou provádí natěračské a malířské firmy. Můžeme si vymalovat sami avšak mnohdy to bude stát více času a určitě více úsilí, než zavolat malíře a vytáhnout bankovky z peněženky.

Z čeho se skládá stěna domu?

Fasády: přijde přímo na hrubou stavbu (cihly) z venkovní části domu, její součástí je i omítka
Omítka: jde o vrstvu , která zakrývá hrubou stavbu, elektroinstalaci, na omítku je možné nanést štuk
Malba:

Omítka určitě je součást domova, kterou by mělo stačit nanést jednou za několik desítek let. Případně vzniklé trhliny a jamky je třeba vyplnit novou hmotou. Nejen díky tomu, že je v místnosti prach a vzduchem vždy poletují nečistoty, nátěry fasád tak šednou a proto je třeba nátěr v místnostech obnovovat. Často také chce majitel změnit barvy a nebo vzor na omítce a proto je třeba omítnout stěny znovu. Na omítku v interiéru se nanáší obložení, dlaždičky a nebo pouze nátěr barvy. Například známe Primalex. Zájemce si může vybrat z široké palety odstínů barev pro malbu pokojů.

Před pozváním natěračské firmy byste měli mít ujasněno, který odstín si přejete. Můžete mít k tomu i připravený například časopis kde je tato barva vidět. Tak můžete malíři pokojů Praha hned ukázat jak by měla barva vypadat. Před natíráním v místnostech je vhodné odstěhovat nábytek od stěn tak, aby se mohl natěrač pohybovat na štaflích kolem stěn. Zakrytí nábytku plachtou nebývá většinou nutné. Malíř by měl s sebou mít jemnou natěračskou folii, kterou pokryje nejen nábytek ale také například radiátory a může zajisti i vylepení oken fólií aby nebyla barva nanesena i na skleněné tabulky. Potaženy jsou v případě malování stropu i lustry.

Výběru vhodné barvy byste měli věnovat určitě pozornost jelikož se zjistilo, že barvy ovlivňují psychiku lidí. Například modrá barva může působit studeně, červená barva až agresivně, oranžová a žlutá barva může působit teplým a útulným dojmem, klasická bílá barva je barva čistá.

 

Share Button
Byl Vám tento článek užitečný? Zmiňte se prosím o něm na svém webu, na fóru nebo v diskuzi.
Adresa článku: http://howtodo.cz/jak-si-nechat-vymalovat/ :)
Děkujeme

Přidejte komentář »

Zatím bez komentářů.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>