Rss Feed


Jak se učit?

1. October, 2010 od vrata.zamis

Existuje spoustu možností učení, ale hlavní je mít chuť se učit, jinak pro vás budou tyto metody zbytečné.

Jak možná říkají vaši rodiče: “hlavní je mít pořádek”, tak vám musím bohužel říct, že je to pravda. Doporučuji si alespoň uklidit vaše pracovní místo, protože se velice špatně učí, nebo píše domácí úkoly na kelímcích od jogurtu atd.

Takže pokud jste si, tak nějak poklidily, můžete se pustit do samotného učení.

1. metoda-hudba

Pusťte si nějakou hezkou hudbu, ale klidnou, žádnej death metal apod., doporučovány jsou skladby od Bacha, Mozarta, nebo podobné.

2. metoda-tahak

Napište si tahák, ač je to zvláštní, je to jedna z metod, kterou se nejvíc naučíte, samotný tahák nemusíte vůbec použít, ale máte ho alespoň jako jistotu, když se vám z hlavy “všechno vypaří” (viz o tahácích)

3.metoda-prestavky

Učte se s odpočinky, tím že si budete hodinu něco “tlouct” do hlavy si moc nepomůžete, doporučovaných je 5 minut se učit a minutovou přestávku, s tím že po půl hodinách si dáte přibližně 5-ti minutovou přestávku a dáte si například nějaký ovoce, nebo zeleninu

4.metoda-spojovani s mistem

Zavřete oči a v duchu si projděte např. cestu do školy a ke každému důležitému bodu (např. semafor, značka, přechod, bilboard atd.) si zapamatujte jednu z informací. které se potřebujete naučit, potom když například při testu nebudete vědět některou z informací, projdete si znova cestu ve své mysli a bude jen “sbírat informace”

Rada nakonec

Důležité je opakovat, protože tím mozek považuje “data” za důležitější a radši si je zapamtuje.

Share Button
Byl Vám tento článek užitečný? Zmiňte se prosím o něm na svém webu, na fóru nebo v diskuzi.
Adresa článku: http://howtodo.cz/jak-se-ucit/ :)
Děkujeme

Přidejte komentář »

Zatím bez komentářů.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>