Rss Feed


Jak se rozhodnout jestli podávat alkohol na svatbě?

25. October, 2010 od Karis

Když se chystáte na svatbu, rozhodně budete muset udělat tuny rozhodnutí: barvu květin, počet hostů a tak dále. Důležité při dělání rozhodnutí není jen zvážení všech faktorů, ale také si stát za svým názorem. Pokud budete dlouze váhat o úplně každém rozhodnutí, zešílíte z toho.  Konec konců je to vaše svatba a vaše chutě a preference by měli být přirozeně na předním místě. Dnes si uvedeme pár věcí, které by vám mohli pomoci zvážit, zda podávat alkohol na vaší svatbě.

Uvažte hosty

Budou mezi hosty takoví, kteří z nějakého důvodu na tom budou hůř, když tam bude alkohol? Takové případy zahrnují například alkoholici pokoušející se držet se od alkoholu dál.  Myslete na to, že v případě podávání alkoholu možná budete muset čelit případným opilcům na vaší svatbě.

Uvažte rozpočet

Pokud máte těsný rozpočet, je nejlepší škrtat zbytečné položky hned z počátku. Alkohol je jednou z nich. Tuto záležitost můžete vyřešit buď velmi omezenou nabídkou alkoholu (třeba jen pro účel přípitku) nebo nabídkou alternativ jako různé džusy nebo minerálky. Možná byste mohli i uvážit o zřízení “placeného” baru, kde si hosti budou moci případně koupit alkohol ze svých výdajů.

Uvažte čas svatby

Pokud máte svatbu ve dne, je lepší podávat “lehké” nápoje jakou jsou džusy a minerálky spíš než alkohol. Podstatné je nabízet velký počet druhů vybraných nápojů, aby se vyšlo vhod rozličným chutím vašich hostů.

Zaměřte se na zábavu

Vaši hosti si každopádně udělali čas a dali si tu námahu navštívit vaší svatbu. To je důvod k tomu, snažit se aby se po celou dobu svatby bavili a nelitovali toho, že přišli. Můžete počítat s tančením během svatby a pokud je to pro vás přijatelné i s různými typy her. Jen si pamatujte, že alkohol není podmínkou dobré zábavy.

Informujte o hosty o podávání alkoholu

Ať už se rozhodnete jakkoli, měli byste o tom hosty informovat, aby věděli co očekávat. Takováto informace může být například součástí svatební pozvánky.

Svatba by měla být oslavou lásky a podávání alkoholu by nemělo být prioritou. Jakmile jednou uděláte rozhodnutí, zůstaňte u toho a přesuňte se k dalším věcem co je potřeba ještě vyřešit. Pamatujte: vaši hosti se budou těšit bez ohledu na druh podávaných nápojů.

Share Button
Byl Vám tento článek užitečný? Zmiňte se prosím o něm na svém webu, na fóru nebo v diskuzi.
Adresa článku: http://howtodo.cz/jak-se-rozhodnout-jestli-podavat-alkohol-na-svatbe/ :)
Děkujeme

Přidejte komentář »

Zatím bez komentářů.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>