Rss Feed


Jak řešit problémy exekuce nemovitosti

28. September, 2013 od admin

Dům a nebo byt je naším cenným majetkem, který nám může dávat jakousi jistotu do budoucnosti. Někdy si člověk neuvědomí jak důležitá věc je mít bydlení a bere to jako samozřejmost. V případě finančních problémů pak si mohou majitelé domu a nebo bytu brát půjčky bankovní a nebankovní. Nabídky firem půjčujících peníze vypadají lákavě, jednoduše a přívětivě. Snad jako byste si půjčovali od kamaráda. Důležité poplatky mohou být psány malým písmem a skryty. Člověk si nakonec neuvědomí, že nebude mít peníze na splácení. Půjčování peněz na splácení půjčky pak může skončit vážným problémem, kterému se říká exekuce.

Vysvětlení co je exekuce, se již skrývá pod samotným slovem. Execute znamená anglicky vykonat. V praxi je exekutor osoba státem zmocněná k vykonávání soudních rozhodnutí zabavení a prodeje majetku dlužníků, neplatičů. Dlužník a neplatič, který podléhá exekuci je ten, kterého uzná soud jako člověka podléhajícího exekuci. Soud zase zkoumá smlouvy a další fakta vztahu dlužník/věřitel, aby potvrdil případnou “žalobu” věřitele jako oprávněnou. Dlužník je označen jako povinný a věřitel má za nedlouho ze zákona možnost dlužné peníze vymáhat pomocí soudního exekutora. Exekuci se lze však v určitých případech vyhnout. Pojďme si říci jaké by mohly být možnosti.

Každopádně pokud jste v pozici dlužníka, je nezbytné nenechat problém / dluh ležet a nenechat načítat penále, je potřeba vyřešit exekuci. Každý den se může načítat velmi vysoké penále a za dlouhou dobu již nemusí být v lidských silách dluh zaplatit a po soudním rozhodnutí následuje zabavení všeho majetku až do výše ceny dluhu. V případě vysokých dluhů probíhá i exekuce nemovitosti, automobilu a podobně. Je tedy vhodné s věřitelem komunikovat a usilovat o splátkový kalendář. Ještě před tím, než na nás vznikne exekuce můžeme ještě prodat svůj majetek na zaplacení dluhů, dalším řešením jak předejít exekuci a sankcím je konsolidace půjček. Konsolidaci provádí obvykle soukromá firma, která se stane novým věřitelem dlužníka a zajišťuje vyplacení exekuce. Firma má jiné podmínky pro dluh. Například dlužník může splácet nižší měsíční částky po delší období. Ne vždy tomu tak je, proto je vhodné nejdříve hledat na internetu (například pomocí internetových vyhledávačů) a porovnat si více firem.

Share Button
Byl Vám tento článek užitečný? Zmiňte se prosím o něm na svém webu, na fóru nebo v diskuzi.
Adresa článku: http://howtodo.cz/jak-resit-problemy-exekuce-nemovitosti/ :)
Děkujeme

Přidejte komentář »

Zatím bez komentářů.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>