Rss Feed


Jak probíhá recyklace plastů

18. June, 2012 od admin

Jak se recyklují plasty?

Plasty jsou velice trvanlivý materiál který se v přírodě rozkládá tisíce let. Recyklací plastů dochází k úspoře energie nutné při výrobě a také k šetření naší přírody protože není nutné plasty zbytečně a neekologicky pálit a nebo ukládat na skládku. Zpracování plastového odpadu a recyklace plastu probíhá v několika krocích:

  1. svoz plastového odpadu ze “žlutých kontejnerů”
  2. třídění plastů na dotřiďovací lince
  3. tvorba slisovaných balíků plastů
  4. převoz do podniků zabývající se zpracováním těchto použitých plastů a tvorbu nové plastické hmoty
  5. vzniklý granulát a nebo rovnou výsledná plastická hmota je přetvořena na výsledné výrobky

Co se vyrábí z recyklovaných plastů?

Z našich recyklovaných plastů vyrábíme plastové výrobky jako nové pet lahve, pěnový polystyren, plastové nádobky, nejrůznější plastové fólie, textilie jako například polyesterové vlákno. Recyklace plastů se vyplatí!

Co se stane s odpadem který dáváme do popelnic?

Možná jste již někdy slyšeli jak se nakládá s odpadem který dáváme do popelnic. Tento odpad je buď uložen na skládce a nebo pálen ve spalovnách, v obou případech se uvolňují z odpadu látky které nejsou příznivé pro lidský organismus. Abychom tedy přispěli ke zdraví svému i lidí kolem nás, je vhodné v domácnosti zařídit několik nádob na běžné druhy odpadů.

Místo jednoho koše si teď zařiďte nádoby na odpad: 1) papír; 2) plasty; 3) sklo; 4) kovy; 5) baterie, žárovky atd. Tříděním plastů a dalšího komunálního odpadu pomáháme nejen našemu zdraví, ale i naší krásné planetě na které můžeme žít.

Share Button
Byl Vám tento článek užitečný? Zmiňte se prosím o něm na svém webu, na fóru nebo v diskuzi.
Adresa článku: http://howtodo.cz/jak-probiha-recyklace-plastu/ :)
Děkujeme

Přidejte komentář »

Zatím bez komentářů.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>