Rss Feed


Jak poznat těhotenství?

19. October, 2010 od ppainter85

Většina žen nebo dívek si někdy za svůj život položí otázku “Jsem těhotná?” Nemalé procento zvláště těch mladších, ale ani v dnešní době neví, jaké jsou vlastně příznaky a možnosti ověření.

Mozne priznaky.

- Výkyvy nálady.
- Opožděná menstruace.
- Zvýšená citlivost a objem prsů.
- Bolesti hlavy, závratě až mdloby.
- Zpožďující se menstruace.
- Ranní nevolnost.
- Zvýšená tvorba slin.
- Sliznice pochvy se zbarvuje do fialova.
- Chuť na do téhle doby nesnášená jídla.
- Hustý bílý výtok.
- Bolesti břicha a podbříšků.
- Častá potřeba močení.

Tehotensky test

V případě že se u vás objeví některé z těchto příznaků a chcete znát výsledek co nejdříve a nejjednodušeji je tou správnou volbou těhotenský test. Proužek obsahuje určité chemické látky reagující na hormon HCG vylučovaný během těhotenství do moči. Na základě jeho přítomnosti se nějakým způsobem zabarví. U každého výrobce je to trochu jinak, proto je důležité přečíst příbalový leták. Jeho pro test rozpoznatelné množsví se v ní pohybuje už okolo 8. dne od oplodnění, proto jej od této doby můžete používat. Kvalitní testy dokáží po 14. dnech od oplodnění rozpoznat těhotenství s jistotou větší než 90%.

Navsteva lekare.

Jediná v podstatě 100% metoda. Nejlepší řešení je nejdříve zkusit těhotenský test a v případě, že i na druhý pokus vyjde navštívivit lékaře, který provede ultrazvukové nebo krevní vyšetření. Jeho návštěva se doporučuje nejdříve 14 dnů po vynechání mentruace, ale raději ještě o něco později.

Share Button
Byl Vám tento článek užitečný? Zmiňte se prosím o něm na svém webu, na fóru nebo v diskuzi.
Adresa článku: http://howtodo.cz/jak-poznat-tehotenstvi/ :)
Děkujeme

Přidejte komentář »

Zatím bez komentářů.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>