Rss Feed


Jak použít tv jako monitor pro počítač?

12. October, 2010 od 321910336

Předpokládejme, že budeme používat moderní LCD či plazmovou televizi. Základem je mít na počítači i televizi alespoň jeden společný port.

VGA

Tento vstup, respektive výstup slouží pro přenos analogového signálu. Najdeme ho na starších počítačích či noteboocích. Je to základ pro seriózní zobrazení obrazu. Na nové televizi ale častěji najdeme vstup digitální. Při použití VGA je nutno zapojit i zvuk samostatným kabelem ( HDMI i DysplayPort vedou zvuk i obraz digitálně po jednom kabelu). Po zapojení stačí na televizi navolit příslušný vstup (většinou je označen jako PC) a neměly by se vyskytnout žádné problémy.

HDMI

Nejčastěji používaný na grafických kartách a televizorech.  Pokud máme tento port na PC i televizi, máme vyhráno. Stačí propojit příslušným kabelem. Může se zde vyskytnout jeden problém, viz. níže.

DisplayPort

Stejný princim jako u HDMI. Na televizi ho ale pravděpodobně nenajdeme a proto musíme použít redukci dysplayport->HDMI.  Stojí o něco více než kabel HDMI.

Mozne problemy

U připojení přes HDMI a DisplayPort se pravděpodobně objeví problém, a to ten, že obraz bude přesahovat, nebo naopak nebude dotažen až do konce. V prvním případě stačí v menu televizoru najít volbu převzorkování obrazu, nebo podobnou funkci (záleží na výrobci jak ji pojmenuje) a vypnout ji. V druhém případě je nutné zkontrolovat, zda máme nastavené v televizi správný poměr stran, pokud ano, bude problém v nastavení grafické karty. U ATI se funkce jmenuje scaling options a je potřeba ji nastavit tak, aby byl obraz správně roztažen.

Share Button
Byl Vám tento článek užitečný? Zmiňte se prosím o něm na svém webu, na fóru nebo v diskuzi.
Adresa článku: http://howtodo.cz/jak-pouzit-tv-jako-monitor-pro-pocitac/ :)
Děkujeme

Přidejte komentář »

Zatím bez komentářů.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>