Rss Feed


Jak nakupovat vybavení a nábytek do ložnice?

22. June, 2013 od admin

Zařizování pokoje novým nábytkem a vybavením může být stresující záležitost a nebo velmi příjemně strávený volný čas. Je důležité z jakého konce začnete nad problémem zařizování pokoje uvažovat. Budete chtít změnit pouze určitý nábytek a některý vám zatím vyhovuje? A nebo chcete mít vše nové a barevně, designově vyladěné? Do ložnice NEmusí přijít mnoho nábytku. Dá se říci, že stačí komoda či noční stolek, šatní skříň a samozřejmě postel. Pokud žijete v malém bytě, možná že se vám do ložnice nevejde nic víc a vězte že to ani není potřeba. Bohužel nejsem odborník na psychologii barev ani estét, abych mohl vyprávět o ideálních barevných a designových variantách vybavení ložnice. Je však docela známo, že ložnice by měla být laděna do takových barev, které navozují spíše klid, nemělo by jít o teplé až červené barvy. jednoduše ty barvy, na které byste se chtěli dívat když chcete odpočívat. Ohledně barev spíše lze ovlivnit barvu koberce, barvu závěsů a také barvu malby zdí. Samotný nábytek bývá obvykle žluto-hnědý v závislosti na typu dřeva.

Materiál nábytku

Jestliže rádi šetříte a nebo jste nuceni šetřit, pravděpodobně se budete poohlížet o akčních nabídkách prodeje nábytku, o nábytku z překližky a nebo jiné levné lepené dřevovité hmoty. Je logické, že nábytek z klasického dřeva, nebo také masivu bude dražší a trvanlivější než nábytek překližkový. Na zvýšení ceny nemá vliv ani tak náročná výroba nábytku, ale spíše cena suroviny – dřeva/masivu. Pravděpodobně překližkový nábytek již máte a dáte mi za pravdu, že s trvanlivostí však na tom není zas tak špatně. Zejména pokud jde o silnější materiál a nábytek není vystaven vlhku, v kterém by se mohl kroutit.

Výběr postele

Pojďme teď přeskočit na výběr vhodné postele, to je asi to nejdůležitější rozhodnutí při zařizování ložnice a nebo možná i vůbec celého bytu. Ložnice totiž ovlivňuje to, jak si odpočineme a to, jak si odpočineme ovlivní naší psychiku a výkonnost během dne. Postel by neměla při převalování vrzat aby zbytečně nenarušovala spánek. Dále je třeba aby matrace byla přiměřeně pevná a nebolely z ní záda. Možná, že se vám bude nová matrace zdát příliš tvrdá, avšak při používání se malinko uvolní a změkčí. Pro zvýšení trvanlivosti je vhodné matraci přibližně 1x za měsíc či dva obrátit. Matraci můžete často dokoupit novou v prodejnách nábytku a podobného zboží pro domácnost.

Nákup nábytku do ložnice

Vhodný nábytek do ložnice i jiných částí bytu nakoupíte buď ve velkých obchodních domech a nebo můžete zabrousit do českých prodejen nábytku vyrobených českýma rukama. Firmou, která se přes dvacet let zabývá výrobou a prodejem nábytku je Ustohalnábytek Brno a výroba nábytku. Odkaz na jejich nabídku naleznete v tomto článku. Nábytek Brno je asi vhodný pro zájemce z Brna. Přeji vám pěkný den a dobrý výběr.

Share Button
Byl Vám tento článek užitečný? Zmiňte se prosím o něm na svém webu, na fóru nebo v diskuzi.
Adresa článku: http://howtodo.cz/jak-nakupovat-vybaveni-a-nabytek-do-loznice/ :)
Děkujeme

2 Komentářů »

  1. Dobrý den, pěkný článek. Souhlasím, že v ložnici má být minimum nábytku, žádná televize a nejlépe kombinace relaxačních barev. Postel je nejdůležitější. U matrace je důležité vybrat především tvrdost a materiál. A samozřejmě je třeba koupit rošt, který bude s matrací kompatibilní.

  2. evča says:

    Když jsme zařizovali ložnici, nakoupili jsme nábytek přes http://loznice.hyperzbozi.cz! Vřele doporučuju! Skvělý výběr a navíc ušetříte.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>