Rss Feed


Jak na výběr plastových oken

11. May, 2013 od admin

Uvažujete o renovaci domu či bytu? Potřebujete nová okna? Nevíte, jaký materiál zvolit? Podle čeho si vybírat? Vyzkoušejte moderní plastová okna a plastové dveře.

Plastová okna a plastové dveře jsou dnes nedílnou součástí většiny rodinných domů i bytů. Poskytují velmi dobré praktické vlastnosti za přijatelnou cenu až o polovinu nižší než u dřevěných protějšků. Disponují vysokou životností, snadnou údržbou a barevnou stálostí. Jsou velmi dobře odolné proti mechanickému poškození i nepříznivému počasí a není třeba nikterak obnovovat jejich nátěr. Naopak si je můžete pořídit v řadě barevných provedení od klasické bílé či hnědé až po téměř nerozpoznatelné imitace dřeva. Plastová okna a plastové dveře jsou plně recyklovatelné a poskytují velmi dobrou tepelnou i zvukovou izolaci. Vyrábějí se z vysoce kvalitního PVC s příměsemi pro maximální stabilitu, pevnost a barevnou stálost. Okenní rámy jsou vybaveny několika vzduchovými komorami pro co nejlepší izolaci od okolí a ocelovou výztuhou v prostřední komoře pro zajištění maximální pevnosti. A podle čeho si plastová okna a plastové dveře vybírat?

Vybíráme plastová okna a plastové dveře

Plastová okna a plastové dveře můžeme vybírat jednak podle vzhledu, ale především bychom se měli soustředit na praktické vlastnosti, hlavně na schopnost tepelné a zvukové izolace. Tu u plastových oken udává tzv. součinitel prostupu tepla oknem. Obecně lze říci, že okno má tím lepší schopnost izolace, čím více vzduchových komor má jejich rám a čím kvalitnějším prosklením je vybaveno. Pro co nejlepší izolaci tak volte silně izolující dvojkla nebo trojskla. Speciálními typy skel jsou pak bezpečnostní skla, protihluková skla, protisluneční skla nebo ornamentální skla kombinující průhlednost se vzhledem.

Share Button
Byl Vám tento článek užitečný? Zmiňte se prosím o něm na svém webu, na fóru nebo v diskuzi.
Adresa článku: http://howtodo.cz/jak-na-vyber-plastovych-oken/ :)
Děkujeme

Přidejte komentář »

Zatím bez komentářů.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>