Rss Feed


Jak na výběr domácí pekárny chleba

28. August, 2012 od Sonyk-temp

Máte rádi čerstvý chléb, který křupe a je ještě teplý? Pokud je vůně čerstvě upečeného chleba nebo jiného čerstvého pečiva to, co vás nastartuje. Určitě byste si do své kuchyně měli pořídit domácí pekárnu na chléb.

Díky pekárně na chléb se můžete v pohodlí domova pochutnat na čerstvém chlebu či jiném pečivu, kdy se vám jen zachce. A nejen v pohodlí domova, ale také pohodlně. Žádné špinění nádobí, žádná spoušť v kuchyni, kdy je vše bílé od mouky a všude jsou použité plechy. Upéct výborný domácí chléb jde i bez tohoto všeho. Pečení chleba v domácí pekárně není vůbec žádné umění, ale je to vlastně hračka. Do pekárny nasypete všechny suroviny a ona už zbytek udělá za vás. Těsto si vymíchá, nechá ho v té správné teplotě nakynout a nakonec ho upeče.

První domácí pekárny, které se objevily na trhu, pekly vyloženě pouze chléb. Dnes jsou na trhu k dispozici pekárny, které dokážou umíchat jakékoliv těsto například na pizzu, těstoviny, lívance apod. Dokážou připravit džemy a marmelády a dokonce jsou už i takové, které mají bezlepkový program, což je výhodou, pokud máte toto onemocnění ve vaší rodině.

Nejúžasnější věcičkou na domácí pekárně, která snad zaujme každého, je odložený start. Takže si můžete v sobotu večer vymyslet, jak druh chleba si uděláte, například velice oblíbené jsou česnekové, cibulové a různě bylinkové, suroviny dáte do pekárny na chleba a naprogramujete si odložený start. Ráno v neděli si můžete klidně pospat, nemusíte nikam do ochodu a až se probudíte, v bytě budě vonět čerstvě upečený chléb, který na vás bude čekat ve vaší domácí pekárně na chléb.

Malá rada na závěr :) Dost často se stává, že chleba „zgumovatí“ a není krásně křupavý. Stačí na to malý trik. Hned po upečení chléb vyjměte z trouby a položte na mřížku, aby mohl chladnou hezky chladnout.

Až budete přemýšlet nad vhodným dárkem či novým pomocníkem do domácnosti, který vám ušetří čas i peníze, určitě si kupte domácí pekárnu, zařadíte se tak mezi spousty spokojených a nadšených zákazníků.

Share Button
Byl Vám tento článek užitečný? Zmiňte se prosím o něm na svém webu, na fóru nebo v diskuzi.
Adresa článku: http://howtodo.cz/jak-na-vyber-domaci-pekarny-chleba/ :)
Děkujeme

Přidejte komentář »

Zatím bez komentářů.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>