Rss Feed


Jak na koupi televizoru?

9. November, 2010 od canibalx

Magická pomůcka snad všech domácností, někdo si bez ní nedokáže představit ani jeden den. Zábavné pořady, informace, dezinformace, filmy, seriály, eroti*a, dětské pořady to vše se z této zázračné “bedny” line jak na běžícím pásu. Ovšem víme jak si takovou televizi správně pořídit, nebo spadáme do škatulky spotřebitelů, kteří hledí jen na design a cenu. Tento článek vám poskytne několik rad, na co si při výběru TV dát pozor a zároveň si objasníme spousta rádoby co zkratek jako CEC, HD, HDMI.


Plasma x LCD

Lékaři vedli dlouhé studie o tom, zda je plasma, či LCD zdraví prospěšné. Mezi lidmi se začali šířit fámy o nejrůznějších výsledcích. Ovšem skutečnost je úplně jiná. Vědci a badátoři nemohou s jistotou upřednostnit jeden či druhý tip Televizoru. Oba dva jsou závadné a tím to končí. Takže s tímto se trápit nemusíte.

Obrazovka

Strašák především starších lidí, jenž si nenechají vysvětlit, že dnešní kvalita obrazu je nesrovnatelně na jiné úrovni, než v dobách kdy 60 cm úhlopříčka vzbuzovala vzrušující údiv. V tamních dobách se deklarovala vzdálenost sezení od obrazovky zhruba 5-ti násobku délky úhlopříčky, což v dnešní době už neplatí. Pokud si tedy koupíte úhlopříčku 107 cm, stačí tuto vzdálenost vynásobit 2,5 a tím získáte doporučenou vzdálenost pozorovací linie. Takže pokud si chcete být naprosto jistí, stačí změřit vzdálenost metrem, než vyrazíte na nákup a nezapomeňte si přeměřit otvor pro televizor, abyste nebyli zklamaní, že se vám tam nový miláček nevejde.

Vlastnosti

Dnešní moderní technologie se postarala, aby TV měli pomalu už všechno, co si můžeme přát. Výstupy pro flashky, připojení k Notebooku, k DVD přehrávači, dokonce přijímají i digitální pozemní vysílání, takže není nutné přikupovat set-top-box. Některé mají svou paměť pro nahrávání filmů. Horkou novinkou je přijímání 3D obrazu. Je toho spousta a proto je dobré si předem rozmyslet, které vlastnosti od svého přístroje vyžadujeme.

Cena

Velkou výhodou technologického postupu je brzké zlevnění věcí až o jejich polovinu. Co tedy stálo před dvěma lety 30 tisíc, dnes stojí “pouhých” 15. Spoustu vlastností, které jsme si zde uvedly až na 3D funkci nalezneme u všech televizoru do 20 tisíc. Další připlacení je za značku a kvalitnější obraz, jenž nemusíme každý pocítit.

Pozor!

Snaha ušetřit za každou cenu se nevyplácí u ničeho, ani u koupě televizoru. Jak se říká, nejsme tak bohatí, abychom si mohli dovolit kupovat levné věci. Dávejte si pozor na kvalitu obrazu v obchodě podle, které se nikdy neřiďte. Prodejci se s vylaďováním obrazu mnohdy příliš nezabývají, a proto se nám levnější kousek může zdát v obraze lepší, než jeho nevyladěný soused za 20 tisíc. Všimněte si, co prodejci rádi pouštějí v TV. Záběry moře, od kterého se ledabyle odrážejí paprsky slunce a další takové panoramata nahrané v blue-ray kvalitě, která vyvolává skvělý požitek. Ovšem doma se toho od naší kabelovky nebo digi vysílání nedočkáme, na to pamatujte. Je lepší si připlatit 2 tisíce za značku, než-li si pořídit televizor neznámého výrobce.

Share Button
Byl Vám tento článek užitečný? Zmiňte se prosím o něm na svém webu, na fóru nebo v diskuzi.
Adresa článku: http://howtodo.cz/jak-na-koupi-televizoru/ :)
Děkujeme

Přidejte komentář »

Zatím bez komentářů.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>