Rss Feed


Jak na bazény?

26. January, 2012 od admin

Za pár měsíců tu máme léto a budeme se muset začít starat o své Bazény, přidávám sem pár doporučení a rad. Začal bych tím ať se dobře podíváte po internetu, dejte na rady

odborníku, poraďte se s nimi, dejte si pozor na ceny, kvalitu zboží a výrobce.

První napuštění bazénu či zprovoznění po zimě

Po odstranění všech nečistot z bazénu nejprve dopustíme vodu, zkontrolujeme a upravíme její tvrdost, zkontrolujme a popřípadě upravíme hodnotu pH.

Ideální hodnoty vody v bazénu

Alkalita: 100-125
pH:  7,2-7,4
volný chlor: 0,3-0,6 mg/l

Čistota a údržba

Pokud Váše bazény udržujete neustále čisté, postačí jim jeden až dva týdny pravidelně filtrovat vodu a přidávat rozpustnou tabletu chloru. Odborníci v oboru radí, že preventivní chemická údržba je levnější než jakýkoliv pozdější zásah s nápravou chyb způsobených zanedbáním čistoty. Rada : Koncentrované chemikálie pro úpravu nikdy nesmí přijít do styku s fólií bazénu, došlo by k nenávratnému poškození barvy. Proto dávejte chlorové tablety pouze do plováku na bazénovou chemii.

Co říci závěrem

Ošetřování bazénu se může zdát náročné, ale při dodržení  základních bodů se stane zábavou a bude vám působit radost z nádherné čisté vody s křišťálovým třpytem.

Share Button
Byl Vám tento článek užitečný? Zmiňte se prosím o něm na svém webu, na fóru nebo v diskuzi.
Adresa článku: http://howtodo.cz/jak-na-bazeny/ :)
Děkujeme

Přidejte komentář »

Zatím bez komentářů.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>