Rss Feed


Jak koupit odpovídající ruční nářadí?

28. February, 2013 od admin

Opravárenských, kutilských a výrobních činností v domácnosti i venku je velká spousta. Nářadí potřebujeme v domácnosti, zejména pokud se člověk stará o rodinný dům a zahradu a nebo ruční nářadí nakupujeme do firmy na pravidelnou činnost. Pokud s nářadím pracujeme denně, vyplatí se pravděpodobně objednat si nářadí vyšší kvality a výdrže – zejména pokud člověk ví na co, a jak často ho bude potřebovat, pak není třeba se bát že investice bude příliš vysoká a nářadí zůstane nakonec prakticky nevyužito. Na každou činnost se používá jiný druh nářadí. Obvykle bývají potřeba následující typy ručního nářadí.

Šroubováky

Šroubováky je možné zakoupit v sadě, jednotlivě podle potřeby a nebo šroubovák obsahující v rukojeti nástavce. Šroubovák s nástavci se využívá spíše v případě kdy není vyžadován výkon ale spíše se upřednostňuje úspora místa, přenosnost a nízká hmotnost nářadí. Šroubováky mohou být celé řady typů, obvykle se setkáme s plochým hrotem, křížovým hrotem a nebo také šestihranným. Také se používá takzvaný torx, který pasuje do šroubů se zahloubením. Z ručního nářadí se doporučují značky Witte, Knipex a Bondhus. Toto ruční nářadí je bytelné, do ruky správně tvarované a jsou tu použity kvalitní materiály pro minimální opotřebování při každodenním používání. Součástí opraváře drobných předmětů pak může být šroubovák s bity, což jsou nástavce vkládající se do šroubováku. Kvalitní šroubovák značky Witte může být vybaven také magnetickým držákem, zabraňujícím vypadávání bytů a umožňující jednoduchou manipulaci.

T-Klíče

Zejména u šroubů, kde je nutné použít vyšší síly pro povolování a utahování se dá využít T-klíč. Je to klíč ve tvaru T vyráběný opět v mnoha rozměrech a několika variantách hrotu.

L-Klíče (imbusy)

L klíče bývají levnější, říká se jim také imbusy. Nevýhodou l-klíče je nepohodlný úchop a někdy se těžko povoluje či utahuje díky svým malým rozměrům, to pokud nejsou k dispozici dlouhé imbusy.

Kleště

Kvalitní značkové kleště Knipex vás pravděpodobně svou kvalitou a provedením nezklamou. Firma Knipex se zaměřuje nejen na výrobu celé řady druhů kleští.

Vybrané nářadí je možné vidět ve specializovaných potřebách, železářstvích a obchodech s potřebami pro dílnu. Jestliže rádi nakupujete po internetu a nevadí vám zaplatit poštovné, můžete využít nabídky internetových obchodů, například d-a-t.cz. Eshop je dovozce profesionálního ručního nářadí značke WITTE, KNIPEX nebo BONDHUS.

Share Button
Byl Vám tento článek užitečný? Zmiňte se prosím o něm na svém webu, na fóru nebo v diskuzi.
Adresa článku: http://howtodo.cz/jak-koupit-odpovidajici-rucni-naradi/ :)
Děkujeme

Přidejte komentář »

Zatím bez komentářů.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>