Rss Feed


Jak koupit dětskou autosedačku

19. January, 2013 od admin

To že máme auto je hodně, ale není to všechno pokud máme malé dítě. To, co je třeba a povinnost v takovém případě mít je dětská autosedačka. Díky speciální dětské autosedačce dítěti hrozí mnohem méně nebezpečí při jízdě autem. Hlavní je tedy bezpečnost a zdraví dítěte + dodržování pravidel silničního provozu. Může se stát a že vašemu dítěti se v sedačce nebude líbit protože je tam připoutané ochrannými bezpečnostními pásy. Avšak můžete se mu pokusit vysvětlit že je to tak správně pro jeho bezpečí, také můžete s dítětem za jízdy mluvit aby se necítilo osamělé. Nepříjemná věc se pak pro dítě může změnit v bezproblémový zážitek.

Pokud tedy ještě nemáte autosedačku a potřebujete s dítětem jezdit autem (dříve nebo později to bude potřeba), tak je pravděpodobně nejvyšší čas nějakou sedačku pořídit. Můžete si jednu pořídit z bazaru, ale pokud máte zájem o nový produkt a vysokou kvalitu, bude pravděpodobně třeba investovat do nové autosedačky pro děti.

Výběr a nákup dětské autosedačky

Autosedačky je dobré vybírat ve specializovaném obchodě s širokým výběrem sedaček různých velikostí, váhových kategorií, provedení a typů. Dobrý obchod by Vám měl umožnit sedačku si před nákupem vyzkoušet přímo v autě. Může se totiž stát že sedačka nebude pasovat přímo na sedadla vašeho automobilu. Každé auto je jiné a výrobci autosedaček nemohou vyrobit a zaručit přesné pasování do každého automobilu. Při nákupu autosedačky tedy může být výhodou vzít auto ssebou abyste si to mohli hned vyzkoušet.

Při výběru se doporučuje brát v úvahu zejména hmotnost dítěte než věk, protože každé dítě je na tom jinak. Ve specializovaném obchodě by se vám měli s tímto pokusit poradit. Při samotném zkoušení dětské sedačky a přichycení na sedadlo dbejte na to aby sedátko pevně drželo. Při havárii a silném nárazu působí na úchyty značná síla spolu s váhou dítěte. Bezpečnostní pásy autosedačky by měly dobře sedět na dítěti, neměly by škrtit a zároveň nebýt volné.

Přeji hodně štěstí při výběru nové dětské autosedačky. Pokud máte k tomuto článku nějaké postřehy a nebo nápady na vylepšení, prosím neváhejte a přidejte je do komentářů.

Share Button
Byl Vám tento článek užitečný? Zmiňte se prosím o něm na svém webu, na fóru nebo v diskuzi.
Adresa článku: http://howtodo.cz/jak-koupit-detskou-autosedacku/ :)
Děkujeme

Přidejte komentář »

Zatím bez komentářů.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>